Діп Нішар: «На LinkedIn ми поєднуємо талант і можливості»

00:00,
27 Червня 2013
2336

Діп Нішар: «На LinkedIn ми поєднуємо талант і можливості»

00:00,
27 Червня 2013
2336
Діп Нішар: «На LinkedIn ми поєднуємо талант і можливості»
Віце-президент ділової соціальної мережі Діп Нішар під час приїзду до Києва розповів про секрети успіху компаній у Кремнієвій долині та напрями розвитку LinkedIn сьогодні.

Цього року ділова соціальна мережа LinkedIn посіла першість у рейтингу Forbes як найдинамічніша технологічна компанія США. Вона випередила таких техногігантів, як Facebook та Apple. Це досягнення збіглося з ювілеєм компанії – десять років від дня заснування. LinkedIn було створено 5 травня 2003 року Рідом Хоффманом. У перший місяць свого існування мережа мала 4500 учасників: у 2013 році їх уже 225 млн, більшість із яких не з США.

З нагоди десятиліття компанія підготувала динамічну інфографіку-таймлайн, яка ілюструє основні етапи її історії.

Активний розвиток мережі підтверджує, що для влаштування на роботу часто недостатньо надіслати резюме – компанії шукають персоналізовані контакти й рекомендації. Від початку LinkedIn було орієнтовано не на підлітків чи молодь, яка хоче ділитися оновленнями статусу з усім світом, а на професійний розвиток користувача та пошук нових шляхів у веденні бізнесу. «Ми тут для того, щоб будувати бізнес, а не створювати щось прикольне, – сказав в інтерв’ю для Bloomberg BusinessWeek один із засновників LinkedIn Костянтин Геріке. – My Space та Facebook зробили хорошу роботу. Вони можуть монетизувати вже збудоване, додаючи більше електронної комерції. Але я думаю, що значно більші можливості лежать у сфері бізнесу».

Основні джерела прибутку LinkedIn – це реклама, преміум-акаунти (платні профілі, які надають значно більше можливостей із пошуку роботи чи працівників) та сервіс Recruiter (надає платні послуги для кадрових служб крупних компаній). Ціна корпоративного пакету Recruiter складає $8200 на рік – і він має тисячі передплатників. Якщо Facebook заробляє на присутності людини в мережі, то LinkedIn – на інформації про цю людину.

Нещодавно до Києва приїздив Діп Нішар (Deep Nishar), віце-президент LinkedIn. Він зустрічався з українськими підприємцями IT-сфери, а також зі студентами (зустріч відбулася в Київському політехнічному університеті). Діп Нішар родом із Індії, здобув ступінь МВА у Гарварді, 2003 року влаштувався в Google, де був головою мобільного департаменту, а з 2008 року працює у LinkedIn. На зустрічі він розповідав не лише про соціальну мережу, а й про Кремнієву долину та секрети успішних компаній.


Діп Нішар та Аджмал Нурані, гендиректор технологічного напряму компанії GlobalLogic, яка організувала візит Нішара в Україну

Як LinkedIn допомагає в роботі

Попри те, що Facebook має значно більше користувачів, Нішар не вважає її конкурентом LinkedIn. Оскільки соцмережі використовують для різних цілей. Це можна порівняти зі щоденними розмовами: частина з них стосується професійних тем і відбувається з колегами по роботі, інша частина – розмови про захоплення, інтереси, відпочинок, сім’ю, особисте життя.

Діп Нішар навів приклади ефективного використання LinkedIn: «Багато із зареєстрованих користувачів мають уже 10, 20 чи 30 років робочого стажу. Якщо ви тільки-но закінчили університет і, наприклад, хочете стати фінансовим директором, LinkedIn допоможе вам спланувати кар’єрний шлях». Нішар має на увазі, що можна переглянути, який шлях пройшли реальні фінансові директори у вашому місті, які посади обіймали. «Ви можете написати листа, запитати, що людина робила для досягнення своєї посади. Сила мережі дозволяє вам прийняти рішення». Нішар наполегливо радив частіше розпитувати людей, які досягли успіху в чомусь, – як вони це зробили. На його переконання, насправді охочих відповісти значно більше, ніж охочих запитати.

На запитання студента про те, як знайти інвесторів для свого проекту, Діп Нішар також порадив скористатися LinkedIn: «Два роки тому я отримав листа від підприємця з Дубліна, в якому було написано дякую”. Цей підприємець шукав інвесторів для стартапу, проте в Ірландії небагато венчурного інвестування, тому він шукав інвесторів по всьому світу завдяки LinkedIn». У результаті визначив 50–100 людей, які могли б бути зацікавленими у продукті, до кожного з них підійшов творчо, сформулював переваги та написав листи, і вже через 30 днів мав потрібну суму.

Напрями розвитку: мобільні й відбір контенту

«Розвиток мобільних платформ – це не трансформація комп’ютерної версії й не стискання великого екрана в тридюймовий екран», – зауважив Нішар. Щоб додаток був ефективним, потрібно аналізувати, як люди користуються мобільним інтернетом. У сумі вони можуть користуватися ним 2 години на день, але не поспіль, а по 2–5 хв., і при цьому швидко перемикатися між різними задачами. Додаток для мобільного має бути сконструйовано таким чином, щоб задовольнити користувача й полегшити йому виконання цих завдань протягом 2–5 хвилин.

Нішар також зауважив часову різницю у використанні LinkedIn із планшетів і стаціонарних комп’ютерів: з останніх у соцмережу заходять протягом робочого дня, а з планшетів – приблизно з 6 до 8 ранку. Через це в додаток для планшета було інтегровано календар, щоб людина зранку могла подивитися, які матиме сьогодні зустрічі й узагалі які події у професійній сфері відбудуться. Також інтегрували групи, щоб можна було зранку переглянути останні новини та дискусії.

Іншим напрямом розвитку є контент, новини та публікації з інтернету, які відбираються для користувача. «Відбір контенту – це те, чому ми приділяємо багато уваги зараз. Ми розуміємо – якщо не зробимо свою роботу добре, то тоді за нас це зробить Google. Ми допомагаємо знайти професійний контент, щоб за 20–30 хв. ви могли прочитати інформацію, яка допоможе досягнути успіху».

Секрети успіху

Нішара запитали, як компанія й надалі планує утримувати лідерські позиції в таких рейтингах, як Forbes. «Списки – це добре, й нам подобається бути номером один у цих рейтингах, – відповів він. – Але ми сконцентровані на наших учасниках, на користувачах мережі. Ми хочемо робити цих користувачів щасливими, тоді вони нікуди не підуть від нас».

Численні запитання до Нішара стосувалися секретів успіху в сучасному конкурентному середовищі. «Кожну велику успішну компанію, яку я знаю, було організовано людьми не заради грошей, перша мотивація була іншою. Люди боролися за зміну життя на краще, за подолання певних проблем», – наголосив він. Це можна сказати про Google – засновники Ларрі Пейдж та Сергій Брін вірили, що зможуть організувати інформацію, яка була в усьому світі. «За останній рік людство створило стільки цифрового контенту, скільки було створено за всю історію до нас. Організувати інформацію, зробити її доступною – це колосальна ціль. Вони стали дуже багатими в досягненні цілі. Але мені здається, навіть якщо б вони не мали такого фінансового успіху, все одно боролись би за цю ціль». Так само невідома комерційна цінність такого продукту, як Google Glass – проте їх роблять заради інновацій, просування людства на новий рівень.

При створенні й розвитку LinkedIn головними також були не мільйони доларів, як вважає Діп Нішар. «Ми не будуємо пірамід, щоб люди втрачали гроші, й не створюємо ігор, щоб вони даремно втрачали час. На LinkedIn ми поєднуємо талант і можливості. Наша місія – робити так, щоби професіонали втілювали мрії, знаходили ідеальну можливість, яка б поєднала їхню пристрасть із роботою».

Про співробітників

Компанію, як правило, засновують 2-3 людини. Потім вона може розростися і стати таким гігантом, як Google, із тисячами працівників. Тому дуже важливим є те, чи вдасться засновникам вкласти в таку кількість робітників правильні цінності. У LinkedIn, коли Нішар прийшов туди, було 300 співробітників, тепер їх 3700. «Культура вашої компанії – це не перелік питань, які можна дати вивчити, – переконаний він. – Правильне середовище потрібно будувати з самого початку. Перші 20–30 співробітників будуть культурними послами вашої компанії». Нішар радить не занижувати планку від початку: якщо ви поступитеся своїми принципами й візьмете на роботу «неправильних» людей – вони потім наймуть таких самих, і цінності серед персоналу буде втрачено.

Кремнієва долина

Інтелектуальний капітал (що виробляється в університетах), фінансовий капітал (венчурне інвестування) та святкування не тільки успіху, але і невдач – те, що робить особливою Кремнієву долину. За словами Нішара, він помічає, що мало де у світі ставляться до невдач як до відкладеного успіху, і не розуміють – невдача означає, що ти набув досвіду, навчився чогось нового – тому успішні й неуспішні проекти слід приносити роботодавцю. У досвіді самого Нішара також були неуспішні проекти, одна з заснованих ним компаній проіснувала лише три роки – проте колеги не розкритикували, а похвалили його за цю невдачу.

«Я часто кажу – можливо, я не найрозумніший у цій залі, і з цим я нічого не можу зробити, бо інтелект – це подарунок від Бога, – підсумував Нішар. – Але я можу контролювати одну річ – я можу працювати більше за всіх у цій залі, працювати дуже тяжко. Це ще один шлях до успіху».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Veronajlq
15:18 / 24.11.2021
Могу я связаться с администрацией? Речь идет о рекламе на вашем сайте. Спасибо.
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду