Держструктури Литви відмовилися від програм Kaspersky Lab

ciobulletin.com

Про це повідомило видання Delfi.

Нагадаємо, в грудні уряд Литви заявив, що програми Kaspersky Lab створюють потенційну загрозу безпеці країни й їх потрібно замінити.

Міністерство оборони Литви повідомило, що з найважливіших систем країни програмне забезпечення російської компані усунули протягом місяця, хоча мали на це 90 днів,

Які саме установи та організації інфраструктури відмовилися від продукції Kaspersky Lab не розголошується. Але до цього списку, за інформацією Delfi, могли ввійти приватні та державні підприємства секторів енергетики, фінансів, транспорту, комунікацій та інших операторів систем інформаційних технологій.

Національний центр кібернетичної безпеки Литви раніше встановив, що програмами Kaspersky Lab в 2017 році користувалися до 5% державних установ та відомств. За даними центру, переважна частина тих, хто ще використовував софт Kaspersky – це муніципальні установи.

Як раніше писав MediaSapiens, у травні спецслужби США почали вивчати використання продуктів Kaspersky Lab через підозри про співпрацю компанії з російським урядом та кібершпигунство. У вересні вийшла директива адміністрації Дональда Трампа, відповідно до якої цивільні відомства повинні відмовитися від програмного забезпечення Kaspersky Lab протягом 90 днів. 

Аби розвіяти підозри, глава компанії Євген Касперський заявив, що готовий надати американській владі вихідний код своїх програм. 

У жовтні ізраїльські спецслужби заявили, що дані Агентства національної безпеки (АНБ) США були викрадені в 2014 році завдяки антивірусній програмі російської компанії Kaspersky Lab. Засновник компанії Євген Касперський у відповідь повідомив, що його співробітники випадково отримали засекречені файли АНБ під час завантаження інформації про хакерську групу Equation Group. Він заявив, що наказав їх видалити.

Нещодавно уряд Великої Британії випустив  попередження про ризики для безпеки при використанні російського антивірусного програмного забезпечення Kaspersky Lab. Після цього один з найбільших британських банків Barclays припиниввикористовувати антивірусні програми російської компанії.

12 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон, що остаточно забороняє використання продукти Kaspersky Lab цивільними і військовими відомствами федерального уряду країни. 18 грудня Євген Касперський повідомив, щокомпанія позивається до суду через це рішення адміністрації президента США.

У січні компанія Facebook видалила російську Kaspersky Lab з переліку антивірусних програм, які вона радить користувачам у тому разі, коли вони хочуть зайти в соцмережу із вражених вірусами комп'ютерів.

comments powered by Disqus