Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС

esellercafe.com

Про це заявив прес-секретар Єврокомісії, повідомляє Reuters.

«Facebook підтвердив, що дані близько 2,7 млн європейців, або жителів ЄС, щоб бути більш точним, можливо, були неправомірно передані Cambridge Analytica», – повідомили в відомстві.

Лист від представників соцмережі надійшов європейським чиновникам ввечері 5 квітня. «У листі також пояснюються заходи Facebook у відповідь з того моменту», – зазначили у Єврокомісії.

У Єврокомісії заявили, що будуть активно домагатися більш детального пояснення ситуації від соцмережі.

Нагадаємо, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська  компанія Cambridge Analytica збирала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про 50 мільйонів профілів користувачів Facebook в США. Компанія нібито використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу. Facebook заявила, компанія порушила політику платформи. Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

22 березня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вибачився за витік даних до Cambridge Analytica та розповів, як вдосконалить роботу Facebook, аби подібне не повторилося.

Наприкінці березня Федеральна торговельна комісія США розпочала розслідування проти Facebook через викриття порушення умов конфіденційності персональних даних її користувачів. Днями стало відомо, що Марк Цукерберг дасть свідчення з цього приводу в Конгресі США 11 квітня.

Уряд Німеччини вимагав від Facebook пояснень щодо того, що сталося, а італійська прокуратура почала розслідування , чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. Індія також підозрює, що певні сили могли впливати на їхні вибори через зібрані дані. Про початок урядового розслідування заявили також у Австралії, адже витік міг торкнутися 300 тисяч мешканців країни. Парламент Великої Британії підозрює, що Cambridge Analytica може бути причетною до спроб вплинути на референдум Brexit. 

4 квітня соцмережа Facebook заявила, що згідно її внутрішнього розслідування Cambridge Analytica могла отримати доступ до даних 87 мільйонів юзерів. Британська компанія заперечила це, заявивши, що мала дані лише 30 мільйонів користувачів.

comments powered by Disqus