Австралія також ініцювала розслідування щодо Facebook і Cambridge Analytica

Australia Newz

Про це повідомляється на сайті канцелярії комісара.

На такий крок уряд країни пішов після того, як соцмережа повідомила, що третя сторона могла отримати і використовувати персональні дані понад 300 тис. користувачів із Австралії без їхнього дозволу на це.

Під третьою стороною мається на увазі британська компанія Cambridge Analytica. Розслідування має на меті з'ясувати, чи порушила адміністрація соціальної мережі австралійський закон про приватність 1988 року (Privacy Act). Він зобов'язує компанії забезпечувати безпеку персональних даних і повідомляти клієнтів про збір та обробку їхніх даних.

«З огляду на глобальну природу питання, канцелярія австралійського уповноваженого з питань інформації буде вести обговорення з регулюючими органами в усьому світі», — зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська  компанія Cambridge Analytica збирала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про 50 мільйонів профілів користувачів Facebook в США. Компанія нібито використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу. Facebook заявила, що заблокувала сторінку компанії Cambridge Analytica, а також ще кількох пов’язаних сторінок. У Facebook підкреслюють, що компанія порушила політику платформи.

Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

22 березня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вибачився за витік даних до Cambridge Analytica та розповів, як вдосконалить роботу Facebook, аби подібне не повторилося.

Наприкінці березня Федеральна торговельна комісія США розпочала розслідування проти Facebook через викриття порушення умов конфіденційності персональних даних її користувачів. Днями стало відомо, що Марк Цукерберг дасть свідчення з цього приводу в Конгресі США 11 квітня.

Уряд Німеччини вимагав від Facebook пояснень щодо того, що сталося, а італійська прокуратура почала розслідування , чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. Індія також підозрює, що певні сили могли впливати на їхні вибори через зібрані дані.

Комітет з питань цифрових технологій, медіа та спорту парламенту Великої Британії підозрює, що Cambridge Analytica може бути причетною до спроб вплинути на референдум Brexit. Марк Цукерберг відмовився особисто дати свідчення в парламенті Британії, проте викупив рекламні шпальти у чотирьох британських газетах, щоб вибачитися перед громадянами країни за витік даних.

26 березня єврокомісарка з питань правосуддя Вера Юрова повідомила листом керівництво Facebook, що ЄС очікує від компанії пояснень щодо витоку особистих даних впродовж двох тижнів. Євросоюз прагне зокрема отримати відповідь, у якій мірі це торкнулось європейських користувачів.

4 квітня соцмережа Facebook заявила, що згідно її внутрішнього розслідування Cambridge Analytica могла отримати доступ до даних 87 мільйонів юзерів. Британська компанія заперечила це, заявивши, що мала дані лише 30 млн користувачів соцмережі.

 

comments powered by Disqus