З якого боку пропаганда: що думають в Австрії про маніпуляції російських медіа
«Нова загроза війни для Європи? Український конфлікт і відповідальність за нього медіа й політиків» — дискусія з такою назвою відбулася у Відні. Обговорення засвідчило полярність поглядів місцевих політиків та журналістів на російську пропаганду.
Жіночі та чоловічі репортажі з лінії фронту: чи є відмінності?
Жінок-журналісток іноді звинувачують в тому, що вони приділяють надто багато уваги особистим історіям - мовляв, така індивідуалізація викривлює розуміння війни. То чи можуть журналістські матеріали про війну мати чоловічий і жіночий погляди?
Українське іномовлення — лише телеканал чи мультимедійна система?
Які завдання стоять перед іномовленням, на яку аудиторію воно має бути розраховане та чи достатньо в держави коштів на його створення — ці та інші питання обговорювали учасники експертного круглого столу, організованого ГО «Телекритика» в партнерстві з НСЖУ.
Образ поліціянток патрульної служби у ЗМІ — чи був сексизм?
Журналісти продовжують перебувати під впливом гендерних стереотипів — і акцентують увагу не на професійних якостях жінок-правоохоронців, а на їхній зовнішності.
«Biber-академія»: як мігранти стають австрійськими журналістами
Як інтегрувати журналістів-мігрантів у медійний простір країни та чому австрійський журнал Biber вийшов з обкладинкою «Дякую, Путін!» — читайте в репортажі з «Biber-академії».
Сімон Іноу: Діаспорні медіа не просто існують, але й виконують велику інтеграційну місію
Як потрібно протистояти дискримінації меншин у ЗМІ та чому не чутно голосу українців в австрійському медіапросторі — в інтерв’ю MediaSapiens розповів Сімон Іноу, засновник австрійського ресурсу M-MEDIA, спрямованого на підтримку різноманіття у ЗМІ.
Ігор Ейдман: Війна і страх — ось із чим асоціюється Путін у середньостатистичного європейця
Соціолог Ігор Ейдман в інтерв’ю MediaSapiens розповів, через що росіяни бояться опитувань громадської думки, а також поділився міркуваннями про те, чому інтернет-революції в Росії не судилося перерости у справжню.
Юрген Грімм: Завданням пропаганди є лише загострення протиріч
Чи є щось спільне у Russia Today та Kyiv Post і як журналісту уникати «погляду через тунель» — в інтерв’ю MediaSapiens розповів професор Віденського університету Юрген Грімм, який досліджує пропагандистські елементи у російських і українських медіа.
Катрін Кальвайт: Я не писатиму, що війна в Україні є громадянською
Німецька журналістка й кореспондентка Süddeutsche Zeitung Катрін Кальвайт в інтерв’ю MediaSapiens розповіла, як навчилася не брати близько до серця читацьку критику, й поділилася припущеннями про те, чи існує в німецьких редакціях тиск на журналістів, котрі висвітлюють українське питання.
Юрко Прохасько: Європейці вважають, що краще здатися й 200 років прожити в рабстві
Український літературознавець, публіцист, есеїст і перекладач Юрко Прохасько розказав в інтерв’ю про те, чому російська пропаганда так діє на європейську публіку і як можна з цим боротися.

Автори

С
Г
К