Цифрова медицина: чи можуть дані зцілити наші серце та розум?
Наші тіла генерують інформацію 24 години на добу сім днів на тиждень. Численні стартапи демонструють, як технології, які її обробляють та аналізують, можуть виконувати функції лікарів та ліків.
Як там планета? П’ять ресурсів, щоб увімкнути екологічну свідомість
У якому стані наше довкілля і як зробити власну діяльність більш дружньою до навколишнього середовища – про це п’ять надихаючих онлайн-ресурсів.
Жайворонки і Сови: хто креативніший?
Як добові ритми впливають на нашу продуктивність, творчість і помилки.
Чотири неймовірні наукові місії, які стали медіафеноменами
Міжнародна космічна станція, лабораторія «Акваріус» Фаб’єна Кусто, Великий адронний колайдер та модель глобальної планетарної екосистеми — серед найзахопливіших наукових проектів у світі.
Чари зла: чому злодії завойовують наші серця
Сицилійські мафіозі чи «вори в законі» — таких героїв часто романтизують медіа, створюючи образи на кшталт Саші Бєлого із «Бригади». Незважаючи на перелік їхніх злочинів, антигерої можуть бути нам симпатичні. Чому — на це питання знайшли відповіді науковці, зокрема дослідники психології.
Дивовижно й моторошно: п’ять технологічних тенденцій, що змінюють медіа
Відео формату 360° замість новин та штучний інтелект, який створює кінотрейлери й пісні, — майбутнє, змальоване в жанрі фентезі, непомітно перетворюються на наше теперішнє.
Детектори брехні нового покоління
Про кілька сучасних технологій виявлення нещирості й те, наскільки вони надійні та доступні.
Чи вмієте ви розпізнавати брехню?
Брешуть усі. Проте з різною частотою та, що важливо, з різними наслідками. Іноді вигадані історії (почасти від вигаданих особистостей) набувають масштабів країни, а то й світу, зокрема й завдяки журналістам. То чи існує ефект Піноккіо — універсальні ознаки брехуна?
Ігри розуму: що робить нас вразливими до фейків і конспірології?
Численні наукові дослідження демонструють, що ми зазвичай віримо в те, що нам зручно, а очевидне можемо сприймати по-різному.
З носом чи без: що з нами роблять смайлики?
17 серпня в Україні прем’єра фільму «Емоджі муві», дійові особи якого — смайлики. Емотикони в головній ролі — це запаморочливо. Чи претендують вони на неї і в нашій комунікації? Психолінгвісти досліджують, як ця вже невід’ємна складова нетикету впливає на нашу свідомість.

Автори

С
Г
К