Від медіаграмотності до медіакомпетентності — через медіатворення
Коли загальнодоступність журналістського інструментарію зробила так, що письменників стало більше, ніж читачів, уміти лише критично сприймати чужий медіаконтент — недостатньо. Перевага в інформаційних війнах — це не лише відповідальне медіаспоживання, а й відповідальне медіатворення. Один зі шляхів до цього — інтегрування журналістської освіти в медіаосвіту, починаючи зі школи.
Чи є життя після Facebook?
Можливі стратегії поведінки в онлайні, якщо ви вирішили відмовитися від Фейсбуку чи обмежити користування цією соціальною мережею.
Не Facebook винний
Скандал із витоком даних користувачів Facebook - це історія не про найбільшу соцмережу й не про Cambridge Analytica. Це передусім про нас і про наше критичне мислення.
Сім речей, які варто робити журналістові у Фейсбуку
Перенесіть кулінарні рецепти у «Збережені», обмежте репости і збалансуйте «коло уваги» та «коло турбот» — прості кроки допоможуть підвищити ефективність не лише самопрезентації в інтернеті, а й самопросування.
Facebook змінює алгоритм стрічки: що тепер робити ЗМІ?
Засоби розкрутки персонального бренду в соцмережах стануть однією з трендових тем освітніх продуктів для медійників у 2018-му: старі способи фейсбук-просування даватимуть дедалі менше залучення користувачів, а корисного контенту про те, як забезпечувати охоплення через персоналізацію, поки що обмаль.
Тайм-менеджмент для журналіста: десять порад, як ефективно організувати свій час
Для журналіста, якщо він хоче працювати справді продуктивно, важливо бути володарем не лише своїх слів, а й власного часу.
Хто заплатить за журналістику?
Дотації, іміджева реклама та гранти підтримують якість медіа не менше, ніж традиційні механізми ринку — передплата, роздріб та реклама комерційна.
Як навести лад у власній електронній пошті: 11 порад журналістам
Електронна поштова скринька викликає у вас стрес і асоціюється радше з інформаційним смітником, аніж із надійним помічником у роботі? Декілька порад, перевірених на власному досвіді автора, не претендують на панацею від усіх «поштових хвороб», але комусь, думаю, здатні бодай трохи допомогти впорядкувати власну електронну скриньку.
Яку інформацію реально продати, або Чого медіа можуть навчитись у продавців взуття
Для багатьох ЗМІ може стати актуальним відоме твердження «виробляємо одне, заробляємо на іншому». І чи не на перший план тут виходить суто психологічна готовність відійти від традиційної бізнес-моделі й спробувати розширити «поле зору» для можливих варіантів монетизації нашої діяльності.
Творчий конкурс на журналістику: змінити не можна залишити
Фахові вступні випробування на журфаки українських вишів потребують не скасування, а оновлення змісту — щоби наблизитися до реального життя. Не варто боятися їх ускладнити: додатковий фільтр на вході до професії не завадить.

Автори

С
Г
К