Єгипет: антитерористичний закон чи зашморг на свободі слова?
Згідно з новим законом, на журналістів, котрі не дотримуються офіційної версії висвітлення терактів чи збройних нападів, накладаються великі штрафи — розміром 25–64 тис. доларів. По суті, багато законодавчих нововведень дуже нагадують замаскований надзвичайний стан.
Від радянської до української: історичні зміни в українській журналістиці
Як відбувався перехід від радянської журналістики до журналістики саме української на прикладі власного входження у професію.
«У Венесуелі людей можуть позбавляти свободи через коментарі у Twitter або фотографії в Instagram»
Вільна преса Венесуели витіснена на веб-сайти чи у малотиражні видання, а журналістів можуть звільняти з роботи через коментарі на тему політики. Про надзвичайні утиски свободи слова з боку режиму Ніколаса Мадуро в інтерв’ю MediaSapiens розповіли політологи із Венесуели Луїс Альберто і Хосе Альберто Лопес Рафасчіері.
«Інформатека» – доступ до закордонної платної медійної інформації
Наразі вимальовується нова інформаційна роль бібліотек в Україні, але за умови надання бібліотекам кардинально нових можливостей, враховуючи при цьому позитивний досвід розвинутих держав світу.
Густаво Перес-Фірмат: На Кубі сьогодні, щоб бути «незалежним», потрібно не погоджуватися з контролем інформації державою
«Як не дивно, після 17 грудня 2014 року, коли президент США Обама оголосив, що його адміністрація почне нормалізацію відносин із Кубою, утиски й позбавлення волі незалежних журналістів та інших інакомислячих зросли», — каже письменник і вчений Густаво Перес-Фірмат
Кріс Замбеліс: Автократичні режими арабського світу для контролю медіа використовують поняття «повага до релігії» та «суспільна мораль»
Чи існує ключ до поширення свободи слова в арабських країнах — про це розповів в інтерв’ю MediaSapiens Кріс Замбеліс, аналітик компанії Helios Global, Inc. та дослідник Близького Сходу.
Чи в інтересах Китаю вибудовування Великої інформаційної стіни?
Після тотального обмеження інтернету в КНР цілком можна буде говорити про те, що входження Китаю в зону «інформаційної турбулентності» з часом може перерости в «політичну турбулентність».
Розстріл редакції Charlie Hebdo: вбивство «колективного Джона Леннона»
Терористи покарали журналістів Charlie Hebdo на смерть саме тому, що вони не захотіли після численних погроз на свою адресу відмовитися від конституційного права на свободу вираження. І після цього толерантність серед багатьох європейців до чужорідних релігій та цінностей може замінитися на відторгнення політики невтручання, котра виявилася абсолютно недієвою
Владна команда хоче, щоб Україна мовчала
Завдяки новому закону, що освячує мільйонні позови проти ЗМІ, з листопада 2011 року команда Януковича запланувала собі додушити повністю вже придушені попередньо українські ЗМІ.
БЛОГЕРИ СТАЮТЬ НЕБЕЗПЕКОЮ ДЛЯ АВТОРИТАРИЗМУ
У часи інформаційного суспільства клавіатура комп’ютера стає сильнішою за крицю меча. Інтернет і блогери – природні вороги диктаторів, тиранів і деспотів. 

Автори

С
Г
К