Кого почитати у Твіттері: п'ять кумедних акаунтів від українських держустанов
Міністерство освіти і науки, Міністерство фінансів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі та акаунти України та Prozorro у Твіттері навчилися поєднувати корисне зі смішним.
«Я хочу показати, що меж немає, ми самі їх собі створюємо», — засновник каналу для людей із порушенням слуху Deaf World
В Україні запустився відеожурнал для людей із порушенням слуху Deaf World. Його створено на основі відеоплатформи YouTube і на ньому вже є перші ролики, про які ведучий Роман Свірідонов розповідає жестовою мовою. MediaSapiens поспілкувався із засновником каналу Віктором Наумкіним, щоби більше дізнатися про проект.
Лувр, Ватикан та Гуггенхайм: найкрутіші віртуальні тури по музеях
Де дивитися сучасне мистецтво, де — історію дизайну, а де — чеки з банку Barclays.
Люди не шукають відео українською, бо не вірять, що вони можуть бути, — блогер pad0n
Летсплеї — це відеоролики, в яких автор грає в комп’ютерну гру й водночас її коментує. Зірки цього жанру на Заході мають мільйони підписників і заробляють величезні гроші на рекламі в Ютубі. В Україну мода на летсплеї прийшла через Росію, тому своїх відеоблогерів-геймерів у нас не надто багато. Особливо тих, хто коментує українською. Один із них — львівський програміст Юліан Грицевич, відомий як pad0n.
Татуся Бо: «Успішний блогер — той, хто говорить оригінально про те, на чому добре знається»
Письменниця та блогерка Татуся Бо про феномен постів «Мать моя звоне», взаємодію з читачами і про те, чому блогерам не варто надто наполегливо просувати свої дописи.
«Я знаю, що ви робитимете цього літа» — огляд конкурсів та стипендій для медійників
Поїхати в Танзанію, піти на стажування в одну з провідних українських редакцій чи повчитися англійської онлайн? Про всі ці можливості читайте в новому огляді на MediaSapiens.
«В уявному світі нам слід націоналізувати Facebook і Google», — Нік Дейвіс, The Guardian
«Якби ми могли перевести Facebook і Google у державну власність, то ми би взяли їхні величезні прибутки й направили їх на розвиток журналістики по всьому світу. Якби світ належав людям, то ми би вчинили так. Але світ належить корпораціям». Інтерв’ю з британським журналістом та письменником Ніком Дейвісом.
Медіаграмотність має бути системною частиною освіти − чеська експертка Петра Вежводова
«Медіаграмотність згадується в програмах, але дуже побіжно. А коли йдеться про фінансування, то в нас немає дієвих схем, аби його забезпечити на державному рівні», - розповідає в інтерв'ю MediaSapiens чеська медіаекспертка Петра Вежводова.
Про Сатурн, роботів та Олімпійські ігри — сім неймовірних проектів із великими даними
На одній із панелей Шостого львівського медіафоруму спікери розповіли про те, як розгледіти цікаву ідею за сотнями сторінок із excel-таблицями і як із них потім зробити зрозумілі аудиторії дата-проекти.
Як за допомогою програми VeraCrypt приховати файли на комп’ютері
Програма VeraCrypt може заховати ваші файли в надійний контейнер або навіть у секретний контейнер усередині іншого захищеного контейнера. Все захопливо (й заплутано), як у шпигунському кіно.

Автори

С
Г
К