«Я знаю, що ви робитимете цього літа» — огляд конкурсів та стипендій для медійників
Поїхати в Танзанію, піти на стажування в одну з провідних українських редакцій чи повчитися англійської онлайн? Про всі ці можливості читайте в новому огляді на MediaSapiens.
«В уявному світі нам слід націоналізувати Facebook і Google», — Нік Дейвіс, The Guardian
«Якби ми могли перевести Facebook і Google у державну власність, то ми би взяли їхні величезні прибутки й направили їх на розвиток журналістики по всьому світу. Якби світ належав людям, то ми би вчинили так. Але світ належить корпораціям». Інтерв’ю з британським журналістом та письменником Ніком Дейвісом.
Медіаграмотність має бути системною частиною освіти − чеська експертка Петра Вежводова
«Медіаграмотність згадується в програмах, але дуже побіжно. А коли йдеться про фінансування, то в нас немає дієвих схем, аби його забезпечити на державному рівні», - розповідає в інтерв'ю MediaSapiens чеська медіаекспертка Петра Вежводова.
Про Сатурн, роботів та Олімпійські ігри — сім неймовірних проектів із великими даними
На одній із панелей Шостого львівського медіафоруму спікери розповіли про те, як розгледіти цікаву ідею за сотнями сторінок із excel-таблицями і як із них потім зробити зрозумілі аудиторії дата-проекти.
Як за допомогою програми VeraCrypt приховати файли на комп’ютері
Програма VeraCrypt може заховати ваші файли в надійний контейнер або навіть у секретний контейнер усередині іншого захищеного контейнера. Все захопливо (й заплутано), як у шпигунському кіно.
Сім нових досліджень про цифрові медіа та фактчекінг
Частота відвідування фейкових новинних сайтів виявилася найвищою серед тих людей, які найбільше читають серйозні новини, — такого висновку дійшли дослідники впливу дезінформації. Інші свіжі дослідження 2018 року зосередилися на темі популізму, фактчекінгу, соціальних мережах та віртуальній реальності в журналістиці.
Воєнний репортер Associated Press: Безпека — це завжди компроміс, із собою та з редактором у тому числі
Мстислав Чернов — фото- й відеокореспондент одного з найбільших інформаційних агентств світу Associated Press (США), який працював у «гарячих» точках — Ірак, Сирія, Донбас. Під час лекції в «Освітній асамблеї» Мстислав розповів, як військові поступово захоплюють такі великі міста, як Мосул чи Алеппо, та як у таких умовах працювати журналістам.
Як краще викладати медіаграмотність у школі? Думка вчителів
Про медіаграмотність в українських школах, тренд на позакласні заняття та нагальні проблеми в цій галузі розповідають педагоги, які впроваджують медіаосвіту.
Суперечки через «право на забуття». Чи паразитує Google на журналістиці?
У Великобританії два бізнесмени подали до суду через те, що пошуковик Google відмовив їм у праві скористатися «правом на забуття». Google вказує на те, що видалення з результатів пошуку журналістських матеріалів суперечить законодавству, яке захищає свободу медіа.
Пам’ятайте: ви все ще пишете для людей, а не для машин - експерт про роботу з пошуковиками
«Ви можете писати текти так, аби машинам було простіше їх знайти, але завжди майте на увазі, що ми ще не дійшли до того часу, коли машини щось у вас купуватимуть», - радить німецький журналіст Петр Тршка (Peter Trzka).

Автори

К
С