Суперечки через «право на забуття». Чи паразитує Google на журналістиці?
У Великобританії два бізнесмени подали до суду через те, що пошуковик Google відмовив їм у праві скористатися «правом на забуття». Google вказує на те, що видалення з результатів пошуку журналістських матеріалів суперечить законодавству, яке захищає свободу медіа.
Пам’ятайте: ви все ще пишете для людей, а не для машин - експерт про роботу з пошуковиками
«Ви можете писати текти так, аби машинам було простіше їх знайти, але завжди майте на увазі, що ми ще не дійшли до того часу, коли машини щось у вас купуватимуть», - радить німецький журналіст Петр Тршка (Peter Trzka).
Вісім сервісів для роботи з відкритими даними — від найпростіших до складних
Не все те золото, що блищить, і не вся публічна інформація, доступна журналістам, є відкритими даними.
Усі хочуть дивитися на фото війни, але не хочуть дивитися на фото кліматичних змін, − фотограф Джон Вендл
«Ніколи не звільняйтеся зі своєї роботи, аби стати фотографом-фрилансером. Якось я порахував: фотографія приносить лише близько 10% від мого річного доходу», − порадив американський журналіст і фотограф Джон Вендл (John Wendle), який прочитав лекцію в Києві.
Про табуйовані теми хочеться читати наодинці - редакторка Update Тая Герасимова
Чому українці бурхливо реагують на теми гендеру, сексуальності та ЛГБТ - в інтерв’ю MediaSapiens розповідає редакторка сайту Update.
Не проґавте! Огляд конкурсів та стипендій у медійній сфері
Майже традиційно MediaSapiens зробив для вас підбірку можливостей повчитися або виграти призи за свою журналістську роботу.
«Важка артилерія» у боротьбі з фейками: BBC вчитиме підлітків медіаграмотності
ВВС запустила гру iReporter для молоді - у ній користувачу пропонують роль журналіста та навчають, як відрізняти правдиву інформацію від фейків.
Шість рекламних кампаній до Міжнародного дня жінок, які варто подивитися
Низка світових брендів підкреслює рівність прав жінок та чоловіків і заперечує гендерні стереотипи.
Як зацікавити аудиторію гендерною тематикою? Поради шістьох редакторок
Про способи «виходу зі своєї бульбашки» і популяризацію гендерної теми розповідають редакторки гендерно чутливих сайтів.
Медіа спробують піти із Facebook та знову зосередяться на текстах, — Reuters Institute
Дослідницький центр Reuters Institute склав прогнози щодо майбутнього медіа і технологій у 2018 році. Серед них — нова хвиля проектів із фактчекінгу, зменшення трафіку із Фейсбуку (і спроба частини видань піти звідти), зменшення фокусу на відеоформатах і реєстрація читачів на сайтах.

Автори

К
С