Світ соцмереж — 2018: огляд подій і трендів у Facebook, YouTube, Instagram і Twitter
Світ соцмереж трохи нагадує серіал «Санта-Барбара»: компанії цуплять одна в одної ідеї та функції, одні топ-менеджери йдуть, а інші приходять, і врешті-решт їм доводиться всім об’єднуватися заради боротьби з дезінформацією, тому що Єврокомісія обіцяє дати копняків усім лінивим та незгодним.
Україна набрала 45 балів у звіті Freedom House щодо свободи в інтернеті — чи це погано?
Міжнародна неурядова організація Freedom House представила звіт щодо свободи доступу та використання інтернету за 2018 рік. У ньому позиції України погіршуються вже п’ятий рік поспіль.
5 корисних додатків та функцій для цифрового детоксу
Хочете менше користуватися гаджетами та менше часу безцільно сидіти в інтернеті? Почати можна з оцінки масштабів проблеми, а змінити свої звички допоможуть спеціальні додатки та функції, вбудовані в самі операційні системи.
Якщо новина емоційна, вами намагаються зманіпулювати — Барбара МакКормак, Newseum
Що може стати «точкою входу» для медіаграмотності в найрізноманітніші групи людей? Про це «Детектору медіа» розповіла віце-президентка з напрямку освіти Newseum Барбара МакКормак (Barbara McCormack).
Facebook блокував пости українських видань про Росію та Путіна, прийнявши їх за спам
Соцмережа Facebook почала блокувати пости українських видань про Володимира Путіна та агресію Росії.
Покоління Z радше споживає новини, а не читає їх, — дослідниця Хлоя Комбі
Покоління Z — це ті люди, які ніколи не знали світу без інтернету. У 2019 році їх частка у глобальному населенні складатиме 32 %. Як покоління Z взаємодіє з новинами та як навчити його свідомого споживання інформації — пояснила в інтерв’ю «Детектору медіа» британська дослідниця Хлоя Комбі.
Ніколи не пізно: 5 платформ для самоосвіти
Короткий огляд масових відкритих онлайн-курсів від Prometheus, Coursera, eDX, EdEra та KhanAcademy й чого ви можете на них навчитись.
Медійні міфи: Чому чайлдфрі і жінок, що працюють, звинувачують у кризі української сім’ї
Докторка соціологічних наук та гендерна дослідниця Олена Стрельник розповіла про типові міфи щодо «кризи сім’ї», які часто підхоплюють і поширюють медіа
Як візит Трампа в Європу сколихнув російські ботів — дослідження Stratcom
Центр стратегічних комунікацій НАТО Stratcom проаналізував активність інтернет-тролів у соцмережах під час липневої поїздки президента США Дональда Трампа до Європи.
Правда про Україну: п’ять іноземних журналістів, які відкрили її для світу
Минулого року ми писали про те, як іноземні медіа висвітлювали здобуття Україною незалежності. Цього разу розкажемо про іноземних журналістів, які наважилися розповісти світу про важливі історичні події в Україні.

Автори

К
С