Дурість, провокація чи «редакційна політика»?
У передвиборчий суботній день, проглядаючи стрічку новин на ukr.net, я перечепився оком до заголовку про неминуче страхітливе підвищення цін на сільгосппродукти. Відкрив текст, подивився – і пішло, і поїхало…
«Русский мир» на телебаченні України
Вкрай неадекватна реакція двох із трьох членів журі шоу «Танцюють всі!» на те, що Наталя Білозьорова з Мінська спілкувалася з членами журі білоруською, є закономірним результатом усіх процесів «змістовної русифікації», що відбувалися на СТБ.
«Русский мир» прагне прихватизувати Світлану Алексієвич
Щойно це – вкотре вже! – засвідчено відгуками з приводу присудження Нобелівської премії з літератури Світлані Алексієвич.
«Сирійський хлопчик» та інші міфи західної журналістики
Називати загиблого «сирійським хлопчиком» чи «сирійським біженцем» — це, перепрошую, все одно, що називати єврея з Німеччини, який утікав від нацистів під час Другої світової війни, «німецьким хлопчиком» чи «німецьким біженцем».
Міжнародний день демократії та мас-медіа: непрості запитання
15 вересня — дата, яка має безпосереднє відношення до мас-медіа, в тому числі й українських. Адже це — Міжнародний день демократії (International Day of Democraсу). Цей день — гарна нагода згадати деякі проблеми наших ЗМІ. Бо ж хіба не використовувалися і не використовуються зараз деякі вітчизняні медіа для нищення не просто політичних противників, а засад демократії в державі?
Протест проти репресій і троє його ініціаторів
4 вересня 1965 року у київському кінотеатрі «Україна» під час прем'єри фільму «Тіні забутих предків» відбувся чи не перший публічний протест проти політики нищення української інтелігенції. Ініціаторами акції були Іван Дзюба, Василь Стус та В’ячеслав Чорновіл.
Мас-медіа та соціологія: страх перед пізнанням об’єктивності?
Одна п’ята українців, які схвалюють захист «російськомовних у Криму» та продовжують любити Росію (реально — Російську імперію), — це зайве свідчення величезної ефективності московської пропаганди (передусім телевізійної).
Новітні пригоди журналістських стандартів
Стаття Джека Лоша, кореспондента в Донецьку The Independent, побудована за принципом «чума на обидва ваші доми», – лише «квіточка» у порівнянні з «ягідкою» – фоторепортажем у теж знаному і теж британському таблоїді Daily Mail з гучною назвою...
«Солідарність» із «Носорогом» — знамення нашого часу?
Можливо, чинна влада настільки поблажливо ставиться до газети «Київський носоріг», бо щось схоже (тільки менш коштовне і менш регулярне) в Києві випускає й «Солідарність», вона ж Блок Петра Порошенка?
«Батьківщина слонів» і слава Грюнвальда
Пропагандистська кампанія, розпочата навколо «великої російської перемоги» під Грюнвальдом, варта уваги українських журналістів, бо її хвилі неминуче вихлюпнуться й на наші терени, особливо на Донбасі.

Автори

С
Г
К