Варто започаткувати створення коаліцій громадських організацій та громадських активістів для моніторингу інформації про структури власності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги з подальшим донесенням результатів моніторингу до широких верств громадськості.
Прозорість медіавласності, роздержавлення друкованих ЗМІ, зміни до закону про суспільне мовлення, ліквідація Нацкомморалі, посилення гарантій професійної діяльності журналістів — такі ключові досягнення медіареформи в 2015 році виокремив Інститут масової інформації
1 жовтня в Україні набув чинності закон щодо прозорості медіавласності. І зараз найбільшим ризиком щодо його ефективного запровадження є питання спроможності Нацради його втілювати в життя. Регулятор має проявити політичну волю.
В даному випадку значення має не те, що хотів сказати автор карикатур у Charlie Hebdo, а сам факт, що він використав у них історію про смерть конкретної дитини.
Якщо уряд буде розпоряджатися майном суспільного мовника, незалежне суспільне мовлення в Україні не зможе відбутися. Про це виданню «Ракурс» заявив керівник правових проектів Інституту масової інформації (ІМІ) Роман Головенко.
Механізмом доступу до публічної інформації можуть скористатися всі. Але, безумовно, особливо важливий він для журналістів, оскільки від нього часом прямо залежить можливість виконувати професійні обов’язки. Тож пропонуємо рекомендації, як подати інформаційний запит у такий спосіб, щоб мінімізувати можливість відмови та уникнути перешкод в отриманні інформації.