Найближчі перспективи впровадження прозорості медіавласності в Україні
Варто започаткувати створення коаліцій громадських організацій та громадських активістів для моніторингу інформації про структури власності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги з подальшим донесенням результатів моніторингу до широких верств громадськості.
Медіареформа: результати 2015-го та плани на 2016-й
Прозорість медіавласності, роздержавлення друкованих ЗМІ, зміни до закону про суспільне мовлення, ліквідація Нацкомморалі, посилення гарантій професійної діяльності журналістів — такі ключові досягнення медіареформи в 2015 році виокремив Інститут масової інформації
Як прозорість медіавласності допоможе захиститися від медіаманіпуляцій
1 жовтня в Україні набув чинності закон щодо прозорості медіавласності. І зараз найбільшим ризиком щодо його ефективного запровадження є питання спроможності Нацради його втілювати в життя. Регулятор має проявити політичну волю.
Карикатури із зображенням потонулого сирійського хлопчика: де етична межа?
В даному випадку значення має не те, що хотів сказати автор карикатур у Charlie Hebdo, а сам факт, що він використав у них історію про смерть конкретної дитини.
Чи є декомунізація викликом для свободи слова?
Чи обмежують «декомунізаційні закони» академічну дискусію та свободу вираження — юридичний аналіз.
Чому не кожен журналіст є журналістом формально
Професійна журналістська діяльність осіб без відповідного формального статусу Кримінальним кодексом не захищається. 
Експерт: «СМ в Україні не буде незалежним, якщо майно контролюватиме держава»
Якщо уряд буде розпоряджатися майном суспільного мовника, незалежне суспільне мовлення в Україні не зможе відбутися. Про це виданню «Ракурс» заявив керівник правових проектів Інституту масової інформації (ІМІ) Роман Головенко.
Як українські ЗМІ порушують стандарт достовірності
У 2012 році стандарту достовірності у всеукраїнській друкованій пресі дотримувалися в 70% суспільно важливих публікацій. Моніторинг ІМІ.
Правове регулювання медіа 2011 – підсумки року
2011 рік став для медіа-законодавства роком доволі суттєвих змін, яких воно не знало з 2003 року.
Як працює доступ до інформації
Механізмом доступу до публічної інформації можуть скористатися всі. Але, безумовно, особливо важливий він для журналістів, оскільки від нього часом прямо залежить можливість виконувати професійні обов’язки. Тож пропонуємо рекомендації, як подати інформаційний запит у такий спосіб, щоб мінімізувати можливість відмови та уникнути перешкод в отриманні інформації.

Автори

Г
С
К