Росіян та українців переконують, що Україні вже нічого не допоможе
Протягом січня-лютого 2019 року російські медіа намагалися створити враження, що в Україні от-от розпочнеться «релігійна війна», а президентські вибори обов’язково завершаться масовими фальсифікаціями та новим масштабним повстанням. Деякі українські ЗМІ та політики використовували ті ж самі меседжі, приклади та прогнози.
Путін намагається диктувати порядок денний президентських виборів в Україні
Останні два місяці 2018 року виявилися насиченими подіями, які безпосередньо впливали на стан українсько-російських відносин. Та провал численних прогнозів про ситуацію в Україні ставить питання про те, чи зможе Росія впливати на вибори в Україні без нових політичних рішень.
Не Захарченком, так Томосом
Російська пропагандистська активність на українському напрямку та проникнення меседжів російської пропаганди в українські ЗМІ різко зросли в серпні — жовтні.
“Who hasn’t got the idea will get it anyway”: Russian propaganda on Ukrainian television
Final report on results of monitoring and analysis of the ways and means of penetration of the Ukrainian media environment by Russian propaganda and manipulation between February 2017 – August 2018.
«Кто не понял, тот поймет…»: російська пропаганда в українському телепросторі
Звіт за підсумками дослідження проявів політичних маніпуляцій та пропаганди російських ЗМІ в українському телепросторі протягом лютого 2017 — серпня 2018 рр.
Тимошенко заспівала пісню Кремля про «напад України на Донбас»
Огляд проявів російської пропаганди в українському інформаційному просторі в липні 2018 року.
Опозиційний блок і Віктор Медведчук виступили рупорами Кремля
Представники «Опозиційного блоку» та очільник «Українського вибору» Віктор Медведчук були головними «джерелами» і водночас ретрансляторами антиукраїнської пропаганди в російських та українських ЗМІ. Огляд використання російської пропаганди українськими ЗМІ у червні 2018 р.
Як «Страна.ua» зображає Україну агресором
А «Вести» і NewsOne повторюють російські пропагандистські меседжі про Бабченка й арешт Вишинського. Порівняння політичних маніпуляцій у російських та українських медіа у травні 2018 року.
Тема надання українській церкві статусу автокефалії об’єднала пропагандистські зусилля російських та окремих українських ЗМІ
NewsOne першим серед телеканалів почав поширювати тези про «розкол» і «загрозу протистояння». Порівняння політичних маніпуляцій у російських та українських медіа у квітні 2018 року.
Суголосні Кремлю. Як українські ЗМІ поширювали російські меседжі про газ і Савченко
А В’ячеслав Піховшек навіть перевершив російських колег, оголосивши про демонтаж України. Порівняння політичних маніпуляцій у російських та українських медіа в березні 2018 року.

Автори

К
С