Місцеві ЗМІ. Краматорський випадок
Основні проблеми краматорських ЗМІ – це редакційна політика, що диктується власником, засилля джинси, «серфінг» замість серйозних і глибоких матеріалів та відсутність стимулів і можливостей їх робити – на тлі поганої економічної ситуації в регіоні, що перешкоджає розвитку незалежних та соціально відповідальних ЗМІ як таких.
Крим. Інформаційне гетто
Найближчі перспективи для місцевої кримської журналістики вкрай негативні. Станом на зараз усе свідчить, що журналістів будуть і далі агресивно переслідувати згідно з законодавством РФ, а це означає подальші кримінальні справи, високі штрафи, обшуки й допити.
Межа між свободою слова та захистом інформації на війні
Інститут масової інформації спробував розібратися, як силові відомства допомагають/ заважають журналістам виконувати свої професійні обов’язки, про що журналістам не можна повідомляти із зони АТО та які редакторські настанови BBC варто знати.
Хто витягне ЗМІ з петлі комерційної джинси
Банки та виробники алкогольної продукції лідирують у розміщенні замовних матеріалів у медіа. 
Представник «Репортерів без кордонів» вважає, що НСТУ виявиться просто зміною вивіски і бренду НТКУ
Схвалений Верховною Радою 3 липня за основу законопроект «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» став важливим кроком до реалізації суспільного мовлення в України. Цю подію охоче коментують експерти.
Фейкові новини – удар по репутації не стільки політиків, скільки медіа
Які причини та наслідки має поширення сфальшованих новин через інформагенства – коментують Лаврентій Малазонія, Отар Довженко, Оксана Романюк, Олег Наливайко,  Володимир Фесенко.
Відкритість судових процесів: українська практика і міжнародні стандарти
Якщо Україна поважає міжнародні стандарти, то судові процеси, які становлять суспільний інтерес, зокрема над Юлією Тимошенко та Олексієм Пукачем, повинні бути відкритими...
Журналістські псевдоніми: ілюзія захисту
В українських ЗМІ псевдоніми використовуються переважно як засіб психологічного комфорту.
ПРО ПАПАРАЦІ І СПРАВЖНІХ РЕПОРТЕРІВ
Є дві основні відмінності між папараці і справжніми репортерами. Перша – це дотримання етичних стандартів. Друга – повідомлення суспільно важливої інформації. 
ПРОФЕСІЯ ДЛЯ СМІЛИВИХ
Професія журналіста є однією з найбільш ризикованих у світі. Ніхто особливо не замислюється, що стоїть за цими словами. І, насправді, ніхто особливо в це й не вірить. Усі думають – журналістика ризикована десь там, далеко, в Іраку чи на Філіппінах. А українські журналісти просто належать до цієї романтичної категорії, такі собі «військові запасу».

Автори

С
Г
К