Журфак у Єгипті: 17 тисяч доларів на рік і курси з геології та макроекономіки
Маючи свободу у виборі навчальних курсів і здобуваючи якісну освіту, після закінчення навчання журналісти в Єгипті стикаються з низькими зарплатами та обмеженням свободи слова.
Хто може читати повідомлення у Viber та WhatsApp?
Популярні месенджери мають жорсткі правила захисту приватної інформації — але за певних умов державні правоохоронні органи можуть отримати доступ до зашифрованих повідомлень.
Де готують журналістів в Україні?
MediaSapiens зібрав дані про те, які українські виші видають диплом журналіста та які предмети вивчають студенти на факультетах журналістики в різних містах України.
Журфак у Нідерландах: два стажування й 200 годин фрілансу
У Нідерландах журналістика — не той предмет, який можна вивчати в університеті, адже він вимагає практичних умінь. У перші два роки навчання студенти слухають базові журналістські курси, а протягом третього й четвертого — проходять стажування в редакціях ЗМІ.
Журфак в Австралії: платне навчання, постійні стажування та відеопроекти про коал
«Мова і ораторство», «Порівняльний світовий кінематограф», «Історія ідей» – ці та інші предмети вивчають студенти журналістського факультету Технологічного університету Сіднея. Чи легко здобути освіту журналіста в Австралії, MediaSapiens розповіла випускниця університету Джемма Піалі.
Журфак у Данії: два предмети в семестр та півтора року стажування
У Данську школу медіа і журналістики щороку бажають вступити півтори тисячі студентів – з них проходять іспити лише 250. Студентка школи Метте Медсон розповіла MediaSapiens, що вже на першому році навчання студенти займаються журналістськими розслідуваннями, а пізніше вивчають політичні науки, європейські студії та «журналістику підвищеного ризику».
Джошуа Бентон: «Медійний стартап має спеціалізуватися на певній тематиці»
Директор Nieman Journalism Lab при Гарвардському університеті розповів, як висвітлювати нові тенденції в медіа, де шукати гроші на успішні стартапи та чи є майбутнє в газет.
Із джазом і Кончітою: що показали в новорічну ніч європейцям
Французам у новорічну ніч показали гопак, німцям — московський балет, а полякам — українську мафію в фільмі 1998 року. Що дивилася Європа замість «голубого огонька».
Олександр Пасховер: «Неможливо залишатися відстороненим під час війни»
Колишній оглядач «Корреспондента» розповідає про два способи боротьби з цензурою і про важливість цінностей для друкованих ЗМІ. 

Автори

С
Г
К