Нацрада оштрафувала NewsOne на 96,5 тис. грн за пропаганду і розпалювання ворожнечі
7 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила оштрафувати телеканал NewsOne (ТОВ «Новини 24 години») на 96 тис. 530 грн (25% розміру ліцензійного збору) за заклики до війни або її пропаганду і розпалювання ворожнечі.
Перемикаючи канали: про що говорили у вечірньому ефірі, очікуючи на воєнний стан
«112 Україна» і NewsOne наполегливо транслювали думку, що Порошенко просто хоче не проводити виборів.
Телебаченню кінець? Як телеканали маніпулюють темою вимкнення аналогового сигналу
Одні телеканали перетворили відключення аналогового мовлення на «перемогу», а інші — на цілковиту «зраду».
Що змінює нова редакція положення про прокатні посвідчення?
Узгодження із законом щодо захисту інформаційного телерадіопростору, зміна індексів глядацької аудиторії, публічність інформації про видані прокатні посвідчення, збільшення плати за видачу прокатних посвідчень — ці та інші новації вніс Кабмін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.
Держбюджет-2016: скільки коштують Суспільне, іномовлення, національне кіно та інші медійні видатки
31 грудня Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік», ухвалений Верховною Радою 25 грудня 2015 року. 1 січня 2016 року закон набув чинності. MediaSapiens переглянув держбюджет на предмет фінансування телебачення, кіно, преси та інших інформаційно та медійно орієнтованих програм.
Фінансова прозорість та медіаграмотність – рецепти прозорості медіавласності
Які є способи підвищити обізнаність суспільства про власників ЗМІ, власність яких медіа слід розкривати в першу чергу, як потрібно вдосконалювати законодавство – обговорили учасники експертного круглого столу ГО «Телекритика»
Коли Україна вимкне аналогове телебачення і в чому дилема?
Україна не перейде остаточно на цифрове телебачення, доки не вимкне аналоговий сигнал. Коли та за яких умов це можна зробити – таке галузеве питання дискутувалося і на цифрових слуханнях у Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики, і на ІХ міжнародному форумі «Цифрове мовлення в Україні». MediaSapiens узагальнив міркування учасників процесу та причини зволікання.
Нацрада проти СТБ: правова та морально-етична оцінка прецеденту
Юрист Клим Братковський і перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк дають оцінку використанню дітей-жертв розбещення в ток-шоу каналу СТБ «Один за всіх» і коментують рішення Нацради, яка констатувала порушення, але не застосувала до каналу санкцій
Нацрада проти СТБ: регулятор-імітатор
Беззуба реакція Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на порушення телеканалом СТБ норм журналістської етики, моралі, прав дитини та відповідного законодавства демонструє, що Нацрада тільки імітує функції нагляду та контролю за мовленням та уникає реагування на скарги на контент і редакційну політику мовників.
Інформаційна політика в прикордонних областях
Що відбувається з мовленням у Чернігівській, Харківській, Сумській, Донецькій і Луганській областях? До яких телерадіоканалів мають там доступ українські громадяни і які проблеми стоять на заваді поширенню національного телерадіомовлення?

Автори

С
Г
К