Ми готові співпрацювати з університетами — керівниця відділу розвитку та навчання «1+1 медіа» Вікторія Гнап
В інтерв’ю MediaSapiens Вікторія Гнап розповіла про вади нинішньої журналістської університетської освіти та про те, як організовано навчання у Вищій школі Media & Production.
Як британські банки відмивали мільярди російських грошей — розслідування The Guardian
Відповідно до розслідування The Guardian, зо два десятки найбільших британських банків були залучені до операції «Ландромат» — міжнародної схеми з відмивання величезних грошових сум, виведених із Росії. За даними видання, в цілому через них пройшло близько 740 млн доларів, більше половини з яких — через банк HSBC. У переліку опинився навіть Coutts — той, котрим користується британська королева.
Представник Кіберполіції про «групи смерті»: «Здебільшого люди, яких ми затримуємо, кажуть: мені було цікаво, чи поведеться підліток на мої маніпуляції»
Медійний розголос тільки додав популярності так званим групам смерті, вважає керівник відділу кібербезпеки Департаменту Кіберполіції Дмитро Семенюк. В інтерв’ю MediaSapiens він розповів, що ці групи і квести є лише частиною масштабної проблеми — неготовності населення до використання інтернету, особливо через тотальну необізнаність у сфері кібербезпеки. А куратори таких груп переважно пояснюють свою діяльність єдиною мотивацією — бажанням маніпулювати.
Німецький воєнний журналіст Дітмар Шуманн: «Ви маєте показати, що ви ліпші, ніж росіяни»
Німецький воєнний кореспондент Дітмар Шуманн вважає, що ідеологічна заангажованість журналіста у випадку, якщо він висвітлює конфлікт, де одна зі сторін — його власна країна, — це цілком нормально. Але така заангажованість не означає, що можна нехтувати правдою та засадничими стандартами. Окрім того, в інтерв’ю MediaSapiens пан Шуманн розповів, як слід діяти Україні, аби швидше завершити конфлікт на сході.
#НеЖіночаСправа. Огляд подій у світі нових медіа за 21 лютого — 8 березня
Американські жіночі сайти доєднались до флешмобу «День без жінки», YouTube транслюватиме ефіри телеканалів, а Facebook буде займатись продакшеном ексклюзивних шоу, серіалів та програм.
Росіяни здійснювали прямий вплив на референдум у Нідерландах щодо України — розслідування New York Times
Фейкові українці, експерти-популісти, студенти-шпигуни й чергове повторення історії про «розіп’ятого хлопчика» — Росія застосовувала різні методи, щоби вплинути на результати референдуму в Голландії у квітні 2016-го.
Яким буде майбутнє Facebook? План Марка Цукерберга. Огляд подій у світі нових медіа за 2–20 лютого
Цукерберг шукає способів позбавитися «інформаційних бульбашок», голова Apple пропонує впровадити «курси для сучасних, цифрових дітей», а користувачі Twitter випробовують сервіс на знання образливих слів.
«Слід» в інтернеті: п’ять проектів, які допоможуть його контролювати
Якщо вас здолала параноя щодо незахищеності приватних даних, радимо переглянути ці сервіси. Якщо ж ви ще не переймаєтеся цією проблемою, то після прочитання тексту таки станете параноїком :)
Півпланети в онлайні. Чверть — у Facebook. Огляд подій у світі нових медіа за 17 січня — 1 лютого
Facebook має намір показувати більше автентичного контенту у стрічці, а медіадослідники у Сполучених Штатах продовжують з’ясовувати, яку роль зіграли фейки у виборах.
Як розширення для браузерів шпигують за вами – розслідування журналістів NRD
Журналісти німецької телерадіокомпанії NRD виявили, що додаток до браузера «Web of Trust» (WOT) відстежував приватні дані мільйонів користувачів. Згодом компанія – власник додатка продавала ці дані третім особам.

Автори

С
Г
К