Ваша опора, або Що потрібно знати про доступ до публічної інформації
Адвокатка Тетяна Олексіюк — про те, як правильно писати запити, чим відрізняється запит на інформацію від звернення громадян і як узгоджуються право на інформацію з правом на приватність.
Материнство: про що мовчать українські ЗМІ?
Напередодні Дня матері вітчизняні ЗМІ не гребують писати слова вдячності й поваги. Та чи не парадоксально, що хоч матері є численною соціальною групою, їхніх голосів у ЗМІ майже не чути?
Хребет української журналістики
Рівень свободи медіа вимірюється в можливості вільно висловлювати свою думку, мати безперешкодний доступ до інформації, не зазнавати тиску цензури. Із цим важко не погодитися. Проте є ще один важливий індикатор розвитку українських ЗМІ — усвідомлення журналістами цінності прав людини.
«Не списуйте нас», — телеведуча Уляна Пчолкіна виступила на захист абітурієнтів, які мають інвалідність
Чи мають можливість абітурієнти з інвалідністю вступити на спеціальність «Ведучий програм телебачення»? Разом із телеведучою Уляною Пчолкіною ми з’ясовували це в директора Інституту журналістики Володимира Різуна.
Максим Буткевич: Українські журналісти, поширюючи ксенофобські меседжі, працюють відлунням російських ЗМІ і «русского міра»
Як ЗМІ висвітлювали масові напади на жінок у Кельні, чому небезпечні інформаційні вкиди щодо біженців і як зарадити мові ворожнечі в медіа — про це в інтерв’ю MediaSapiens розповів правозахисник, експерт проекту «Без кордонів» ГО «Центр соціальна дія», Максим Буткевич.
Як розповідати про людей з інвалідністю: поради для журналістів
Медійникам варто уникати такого висвітлення, яке зводить опис людини до однієї характеристики — її інвалідності та заважає побачити людину-особистість. Ми зібрали практичні поради про те, які стереотипи слід руйнувати, до якої коректної мови вдаватися, які кадри використовувати під час зйомки та як спілкуватися з людьми з інвалідністю.
Немає інваліда. Є людина
3-го грудня світова спільнота й ми відзначатимемо Міжнародний день людей з інвалідністю.
Журналістика крізь гендерні окуляри
Сьогодні у ЗМІ спостерігається зміщення балансу: в якихось сферах панівну позицію тримають чоловіки, в інших — жінки. Однак якщо вітчизняна журналістська спільнота прагне відповідати стандартам незалежних медіа, слід подавати гендерно збалансовані повідомлення.
Кілька крапок над «і»нформаційною війною
Із кожним новим викликом українські громадяни доводять, що готові гуртуватися. Й давати відсіч кожному, хто зазіхне на нашу свободу. Та попри цю дивовижну згуртованість, у ЗМІ з’являються повідомлення про нові випадки расизму і ксенофобні прояви до «чужинців».
Крим: перезавантаження українських ЗМІ
Чотири дні в Криму – без журналістського посвідчення. Саме під таким «прикриттям» доводилося працювати. 

Автори

С
Г
К