Наука про медіа та комунікації: які можливості в українців за кордоном?
Троє українців розповідають, як вони здобували PhD-ступінь у сфері журналістики — у США, Швеції та Польщі, а також про те, як цей науковий ступінь вплинув на їхні кар’єри.
Магістратура у сфері медіа за кордоном: що обрати?
Після закінчення бакалаврату в Україні чимало студентів шукають можливостей продовжити навчання за кордоном. Ми розпитали українців із досвідом навчання на іноземних магістратурах, якими є перспективи подальшого навчання в галузі журналістики, медіа та комунікацій: як знайти потрібну програму, що потрібно для вступу і на які особливості системи навчання в кожній країні треба зважати.
Проект Teen Screen: як школярів навчають у студії англомовної журналістики
Навчити підлітків медіаграмотності та основ журналістської професії, а також дати можливість практикувати англійську мову — такі завдання ставлять перед собою засновники проекту Teen Screen, українська журналістка Марина Кафтан та британський режисер Боб Скіннер.
Безкоштовні фото в інтернеті: де шукати?
Які фото в інтернеті можна використовувати безкоштовно? За яких умов? Де знаходити знімки, доступні для поширення?
Журналістська освіта в Німеччині: розмаїття й неакадемічність
Журналістська освіта в Німеччині дуже неформалізована, факультети журналістики не є найпопулярнішим способом потрапити в професію.
Журфаки Польщі: інноваційні, та чи відповідають потребам ринку?
Польські факультети журналістики орієнтуються на практику, додаючи в програми курси з нових медіа, менеджменту, просування контенту тощо. Ми запитали у випускників і викладачів, які переваги такої освіти й наскільки важливим для журналістів є диплом, щоб працевлаштуватися.
Марта Дичок: «Після Євромайдану я не бачу в українській журналістиці великих змін»
Українське медіасередовище, попри сподівання, не сильно змінилося після Євромайдану, журналісти часто забувають про завдання своєї професії, а державні агенції мали б оперативно надавати об’єктивну інформацію про наші події західним медіа, випереджаючи в цьому російські джерела.
Діалог в умовах війни?
Чи можливий і чи потрібен діалог між журналістами, які висвітлюють конфлікт на Сході Україні по різні боки лінії фронту і займають діаметрально протилежні позиції? Чи може цей діалог вплинути на хід подій? З ким взагалі потрібно вести діалог на непідконтрольних Україні територіях?
Наталя Шевченко: Наявність науково-популярних платформ свідчить про те, що в державі є ідеологія й вона себе якось позиціює у світі
Наталя Шевченко та Михайло Богомаз називають себе «божевільним подружжям фотографів дикої природи». Маючи досвід роботи в National Geographic, сьогодні вони планують створити власний науково-популярний проект.
Медіаосвіта як протидія інформаційній агресії
Про значення медіаграмотності в умовах війни та нинішній стан впровадження медіаосвіти в навчальний процес говорили під час конференції «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи», що відбулась 16-17 квітня в Києві.

Автори

С
Г
К