Андреас Умланд: Западная общественность не привыкла к такого рода информационной войне
Немецкий эксперт о том, почему Запад только сейчас начал понимать масштаб информационной войны, почему не стоит нынешние события сравнивать со Второй мировой и что нужно противопоставлять российской пропаганде. 
Пару слов о солидарности в дни войны
8 сентября 1943 года в Германии был казнен чешский журналист, писатель-антифашист Юлиус Фучик. Именно этот день с 1958 года стал отмечаться как Международный день солидарности журналистов во всем мире.
Ольга Мусафірова: Нам потрібно продовжувати комунікацію з невеликими осередками демократичної преси, які залишилися в Росії
«Що трапилося з російською журналістикою?»  ̶  «Она утонула». Так ємко охарактеризувала трансформацію  російського медійного простору власний кореспондент російської «Новой газеты» в Києві Ольга Мусафірова. 
Reality-війна
Війна в ефірах основних телеканалів поступово почала переходити в режим реаліті-шоу, спровокувавши дискусію про межі свободи слова в умовах фактичних бойових дій із російським агресором. 
Вікторія Романюк: «Публічне знущання під спалахи фото- та відеокамер над пораненими є спланованим шокуючим приниженням усієї України»
Про шокуючий «парад полонених» та його медіанаслідки, про надмірну тягу до сенсацій українських ЗМІ, а також про те, як треба змінювати підходи до журналістської освіти, зважаючи на воєнні реалії, в інтерв'ю з викладачкою Школи журналістики УКУ. 
Антон Геращенко: «Все те, кто публично призывали к сепаратизму и терроризму, должны понести ответственность»
Как избавиться от российских сериалов, как разговаривать с Донбассом и почему нужно ужесточить наказание за сепаратизм, в интервью с советником Министра внутренних дел. 
«В політтехнологічних війнах ми вирощуємо монстрів, яких потім важко контролювати»
Є значно важливіші проблеми, ніж з’ясування стосунків між окремими бізнес-групами в ефірі телеканалів, вважають експерти. На запитання MediaSapiens відповідають Олексій Гарань, Євген Магда, Сергій Тихий, Олександр Піддубний, Олександр Палій.
Андрей Архангельский: Я хочу, чтобы Украина знала, что есть и другие русские
О том, почему нельзя называть журналистами тех, кто создает пропагандистские эфиры, об оригинальной концепции ненависти к Украине в российских СМИ и о болезнях российского общества - в интервью с российским журналистом Андреем Архангельским.
У ЗМІ бракує позитивних матеріалів про жителів Донбасу - експерти
Медіа мають приділяти більше уваги патріотам зі Східної України та створювати соціальну рекламу на підтримку армії – вважають експерти, які взяли участь у  прес-конференції   «Євроінтеграція для Півдня та Сходу: рубіж роз’єднання чи перспектива єднання?».
Олександр Янковський: «В Криму не залишилося журналістики – треба або дуже добре розповідати про дії влади, або дуже-дуже добре»
Про Крим, ситуацію в медіапросторі півострова та як вона мінялася за різних президентів, а також про те, як кримчанам нав'язували міфи про Майдан, ‒ в інтерв'ю з журналістом та продюсером телекомпанії «Чорноморська ТРК» Олександром Янковським. 

Автори

С
Г
К