Розквіт фактчекінгу у світі: огляд найцікавіших проектів
Фактчекінг, безперечно, став одним із центральних понять журналістики в 2016 році. Десятки нових організацій перевіряли на правдивість не тільки заяви політиків, але й політичну рекламу та погоду. Які нові проекти з’явилися в напрямі фактчекінгу в Європі, Африці, Сполучених Штатах та Латинській Америці — в огляді MediaSapiens.
Як публікувати контент від очевидців подій: поради журналістам
На які ризики медіа можуть наражати очевидців подій, публікуючи контент з їх сторінок у соцмережах, та як бути з авторським правом у цих ситуаціях – про це та інше йдеться у посібнику від сайту First Draft News.
Як навчитися шифрувати електронні повідомлення: відеоінструкція
Навіть якщо вашу електронну скриньку зламають, то побачать у листах тільки набір незрозумілих символів, коли ви вмієте застосовувати PGP-шифрування.
Як ефективно шукати в Google: 12 практичних порад
Google, мабуть, є найефективнішим пошуковиком на сьогодні. Однак користувачі не завжди знають прості способи пошуку, які зекономлять години часу.
США як організатори заколоту у Туреччині: головні меседжі російських ЗМІ
Російські медіа в котрий раз скористалися трагічними подіями, цього разу в Туреччині, щоб знову підтвердити поширений дискурс пропаганди.
«Розрядка напруженості» між Києвом і Москвою — західні ЗМІ про звільнення Савченко
Повернення Надії Савченко — символічна перемога для української влади, яка може обернутися серйозними проблемами для Петра Порошенка або Юлії Тимошенко. Як ще англомовні ЗМІ оцінили звільнення української льотчиці — в огляді преси.
Іноземні ЗМІ про список «Миротворця»: це абсурд і нерозуміння ролі журналістики
Багато закордонних видань критикують дії української влади та зазначають, що хакери «Миротворця» помилково зводять всю журналістику до пропаганди. Іноземні медіа нагадують, що в опублікованому списку опинились імена тих журналістів, які зіграли важливу роль у висвітленні збройного конфлікту на сході України.
П'ять сервісів для створення онлайн-вікторин
Для розробки та розміщення на власному сайті онлайн-вікторин не обов’язково звертатися до програміста з проханням написати код. Ми зробили огляд кількох сервісів, які дозволяють безкоштовно створити привабливі для читачів тести й вікторини (quizzes).
Невиконані обіцянки президента й тривога за Україну — іноземні ЗМІ про офшори Порошенка
Офшорний скандал навряд чи суттєво вплине на репутацію українського Президента у світі, але західні ЗМІ більш стурбовані внутрішньою політичною кризою в Україні, яка через опубліковані таємні документи може ще більше затягнутися, що позначиться на реформах

Автори

С
Г
К