Провідні інтернет-компанії об’єднались проти Каліфорнії
Здавалося б, що може об’єднати Google і Facebook після цієї історії? Одначе вони таки об’єднались, а з ними - Twitter, Zynga, Yahoo! та багато інших провідних інтернет-компаній, що базуються на тихоокеанському узбережжі Америки. Як повідомляє AllThingsDigital, коаліція ІТ-гігантів звернулась до місцевої влади штату Каліфорнія із вимогою відмовитись від ухвалення занадто суворого закону про захист приватності в інтернеті.
Закон, про який ідеться, вимагатиме від соціальних мереж надавати користувачам можливість обирати рівень захисту приватності перед реєстрацією, а також установити високий рівень захисту за замовчуванням. Природно, що це обмежить трафік та розвиток мереж, хоча правила поширюватимуться лише на мешканців Каліфорнії. Закон також дає батькам право доступу до облікових записів їхніх неповнолітніх дітей та право вимагати видалення протягом 48 годин будь-яких матеріалів, опублікованих дітьми в соцмережах. Як повідомляє TechCrunch, за кожне порушення нового закону соціальні мережі муситимуть сплачувати штраф у 10 тисяч доларів. Законопроект авторства сенатора Елен Корбетт пройшов експертизу юридичного комітету і скерований на розгляд у сенат штату.
Коаліція стверджує, що закон є неконституційним (бо суперечить принципові свободи слова) і неодмінно зашкодить каліфорнійській економіці та торгівлі між штатами. Протестувальники пояснюють, що пропозиція обрати рівень приватності для користувача, який ще не знайомий із функціями мережі та не знає, що це таке, є нонсенсом, і Федеральна комісія торгівлі раніше рекомендувала інший механізм. На думку компаній, користувачі й зараз без жодних проблем визначають свій рівень приватності. Що ж до батьківського доступу до профайлів, то, на думку соцмереж, це спричинить конфлікти між розлученими парами, які мають спільних дітей.
Офіційний протест проти законопроекту є механізмом, що дозволяє корпораціям включатись до легального лобіювання у місцевих законодавчих органах. Утім, як стверджують у сенаті штату, компанія Facebook уже вдалась до певних лобістських кроків, спрямованих проти ухвалення закону, не обтяжуючи себе формальностями.