Необхідно добитися звільнення десяти ув'язнених журналістів – CPJ

00:00,
29 Квітня 2014
1058

Необхідно добитися звільнення десяти ув'язнених журналістів – CPJ

00:00,
29 Квітня 2014
1058
Необхідно добитися звільнення десяти ув'язнених журналістів – CPJ
Напередодні Дня свободи преси, який відзначається 3 травня, міжнародна організація CPJ (Committee to Protect Journalists – Комітет захисту журналістів) оголосила нову кампанію з приверення уваги громадськості до історій ув'язнених журналістів.

У ході кампанії КЗЖ оприлюднюються деталі справ 10 журналістів, які перебувають за гратами в країнах, які є одними з перших у світовому рейтингу порушень свободи преси, зокрема в Китаї, Єгипті, Ефіопії та Туреччини.

«Нетерпимі, репресивні суспільства використовують звинувачення в антидержавній діяльності та терористичні ярлики для того, щоб залякувати журналістів, затримувати і ув'язнювати їх, – каже виконавчий директор КЗЖ Джоел Саймон (Joel Simon). – У Всесвітній день свободи преси ми повинні виступити єдиним фронтом як громадяни світу, щоб розповісти громадськості історії цих мужніх людей і закликати репресивні уряди звільнити всіх журналістів з тюрем».

Одними із найбільш показових є справи узбецький редактора Мухаммада Бекжанова, який уже 15 років сидить у в'язниці, відбуваючи один з найтриваліших у світі термінів ув'язнення серед журналістів, іранського журналіста Сіамака Гадері, який під час ув'язнення піддавався побиттю, і в'єтнамського блогера Нгуена Ван Хая, який, за інформацією КЗЖ, зараз ледве ходить і говорить. Всі троє засуджені за звинуваченням в антидержавній діяльності, яке найчастіше застосовується проти журналістів. Про інші справи можна дізнатися на сайті CPJ.

Сьогодні лідерами серед ворогів преси вважаються Китай і Іран: за недавньою оцінкою КЗЖ, в кожній з цих країн у в'язницях перебувають приблизно по 35 журналістів. За даними обліку ув'язнених журналістів станом на кінець 2013 року лідером була Туреччина.

За даними досліджень КЗЖ, зростання чисельності засуджених до ув'язнення журналістів почалося у 2000 році – за рік до терористичного акту в США 11 вересня, який викликав глобальне посилення законів про боротьбу з тероризмом та зміцнення національної безпеки. Уряди деяких держав використовують ці закони, щоб змусити замовкнути журналістів, які висвітлюють такі гострі питання, як масові заворушення, діяльність політичної опозиції або положення етнічних меншин. З 211 журналістів, що перебували у в'язницях на момент опублікування КЗЖ результатів свого останнього перепису ув'язнених, 124 особи були засуджені саме за звинуваченням в антидержавній діяльності, що значно більше, ніж за будь-якими іншими звинуваченнями.

Комітет захисту журналістів закликає уряди країн із репресивними режимами забезпечити свободу преси і звільнити всіх журналістів, що засуджені за те, що висвітлювати суспільно важливі теми. Також КЗЖ пропонує використовувати хештег #FreeThePress для розповсюдження інформації про кампанію.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
popularresistance.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду