Журналісти та медіа опинилися в центрі заворушень на сході України – «Репортери без кордонів»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Журналісти та медіа опинилися в центрі заворушень на сході України – «Репортери без кордонів»
Викраденння журналістів у Слов’янську та поблизу нього трапляються все частіше. Місто контролюється проросійською Донецькою Народною Республікою. Постійні напади на ЗМІ та журналістів у регіоні поглиблюють інформаційну війну, йдеться в повідомленні.
«Репортери без кордонів» звертаються до всіх сторін з вимогою негайно зупинити поводження із новинарями як з мішенями, яких потрібно нейтралізувати чи контролювати.
Організація описує ситуацію журналістів Руслана Кухарчука, Сергія Лефтера, Сергія Шаповала.
Посилаючись на повідомлення IMI, звертає увагу, що проросійські бойовики у Слов’янську з 1 квітня заарештували 19 журналістів і досі утримують щонайменше двох: Артема Дейнеру та Юрія Лелявського.
«Ці викрадення сплановані для того, щоб створити резерв заручників та залякувати інших журналістів. Вони є недопустимими, - каже Джоан Бір (Johann Bihr), голова «Репортерів без кордонів» у Східній Європі та Центральній Азії. – На наших очах Слов’янськ перетворюється у непередбачуваний Бермудський трикутник, де безпека новинарів більше не гарантується. Ті, хто може мати будь-який вплив над містом із самопроголошеною владою, мусить зробити все, що в його силах, щоб зупинити ці кримінальні дії».
«Репортери без кордонів» також звертають увагу на ситуацію довкола журналіста із Білорусі Степана Чирича, який працює на російському телеканалі НТВ. Зараз він є фігурантом кримінальної справи за підозрою у шпигунстві. «Репортери» закликають владу провести неупереджене розслідування щодо журналіста.
В організації, крім цього, стурбовані видворенням багатьох російських журналістів, а також вважають неприпустимим захоплення телевізійних станцій і обладнання для ретрансляції телесигналу.