Іран забороняє світову мережу Інтернет і створює власну

00:00,
10 Серпня 2011
1106

Іран забороняє світову мережу Інтернет і створює власну

00:00,
10 Серпня 2011
1106
Іран забороняє світову мережу Інтернет і створює власну
Уряд країни хоче створити власну національну пошукову систему та пошту і замінити інтернет інтранетом.  

 

Міністр інформаційних технологій та комунікацій Реза Тагіпур Анварі оголосив, що впровадження в країні першої фази «національного інтернету», який ще називають «чистим інтернетом», розпочнеться наприкінці серпня. Швидкість широкополосного з’єднання становитиме 8 мегабайт за секунду, а згодом збільшиться до 20 мегабайт. На початку 2012 року буде впроваджено в дію національну пошукову систему «Я Хак». Офіційна мета проекту – «поліпшити функціонування національної електронної пошти та збір інформації в країні, вдосконалити систему безпеки», – заявив Анварі. Однак внаслідок цього неминуче посилиться нагляд над електронною поштою.

 

Соціальні мережі використовуються в Ірані для протидії урядовим репресіям, для розповсюдження, всупереч суворій цензурі, незалежних новин та інформації. Цей новий проект посилить цензуру та нагляд за користувачами мережі. Інтранет має на меті остаточно замінити в країні міжнародний інтернет, запровадити дискримінацію звичайних громадян на фоні «еліти» (банків, міністерств і великих компаній), яка й надалі матиме доступ до Всесвітньої мережі.

 

Новий проект, схоже, не вельми доцільний з економічного погляду, оскільки цей технологічний крок назад може відсахнути деякі країни від інвестицій в Іран. Він засвідчує, що режим хоче запровадити тотальну цензуру у всіх сферах розповсюдження інформації.

 

Сполучені Штати повідомляли, що створюють «тіньовий інтернет», або «інтернет у валізі». Це дасть змогу кожному в деспотичній країні налагоджувати незалежне з’єднання з міжнародним інтернетом, що функціонуватиме навіть у тому випадку, якщо уряд його відімкне. Іран жорстко відреагував на цю новину, оголосивши, що має засоби блокування цієї нової технології.

 

Режим продовжує демонізувати нові медіа як знаряддя закордонних інтересів. Деякі офіційні речники охарактеризували соціальні мережі та інтернет як «знаряддя підривної роботи». Очільник іранської розвідки Хайдер Мослехі заявив, що «суспільство вразливе до соціальних мереж, які впроваджує в країні ворог». За два дні до цього міністр внутрішніх справ Мостафа Наджар сказав: «Супутники та  Facebook – це електронні засоби soft war, з допомогою яких Захід хоче знищити в Ірані родинні цінності».

 

Тим часом «Репортерам без кордонів» стало відомо, що 27 липня заарештували редактора сайту AyandeNews Фуада Садегі. Раніше, в лютому, його вже позбавляли волі, а в березні звільнили під заставу. З червня 2009 року, коли відбувалися вибори, сайт Садегі декілька разів блокували за публікацію повідомлень про демонстрації та непокору урядовим настановам.

 

Блогера Марьям Бахрам тримають в ув’язненні – відколи її арештували у власній оселі в м. Шіраз (південна провінція Фарс). Причина арешту невідома, але в лютому вона виступала з доповіддю у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку про доступ жінок до нових інформаційних технологій і відігравала провідну роль в кампанії «Мільйон підписів» за зміни законодавства, яке дискримінує жінок. Марьям протримали 50 днів в одиночній камері, а після цього перевели до жіночого відділення тюрми у м. Шіраз. Арешт відбувся на хвилі затримання жінок-журналістів, блогерів та активістів, серед них: фоторепортерка Марьям Мадж, кінодокументалістка Махназ Мохаммаді та актриса і кінематографістка Пегах Ахангарані. Їх звільнили під заставу в очікуванні судових процесів.

 

 

Джерело «Репортери без кордонів» (RSF)

Переклад Аркадія Сидорука

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
newsru.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду