Мексика б’є світовий рекорд з убивств журналістів?

00:00,
2 Вересня 2011
1469

Мексика б’є світовий рекорд з убивств журналістів?

00:00,
2 Вересня 2011
1469
Мексика б’є світовий рекорд з убивств журналістів?
Двох журналісток знайшли мертвими в парку в столиці країни Мехіко голими, із зав’язаними руками та ногами.  

 

Згідно з мартирологом Міжнародного інституту преси, кількість працівників медіа, загиблих цього року в Мексиці, сягнула десяти. Країна перевершила Ірак як найсмертельніша у світі для журналістів.

 

Двоє джогерів знайшли минулого четверга тіла Ани Марсели Ярсе Віверос, ветерана журналістики та засновника політичного часопису Contralinea, і незалежної репортерки Росіо Ґонсалес Трапаґи, повідомило АП. Поліція заявила, що на їхніх шиях є сліди задушення.

 

Влада не висунула жодних мотивів убивства. Та, як пише The Los Angeles Times, видно почерк замовників організованої злочинності та наркобанд.

 

Директор IPI Елісон Бетел Маккензі заявила: «Ми висловлюємо співчуття родинам і колегам Ярсе і Ґонсалес та закликаємо мексиканську владу швидко, прозоро й достеменно розслідувати ці брутальні злочини. Звертаємося також із закликом до членів наркокартелів припинити полювання на журналістів. Ніхто, особливо хоробрі чоловіки та жінки, які працюють журналістами в Мексиці, не повинні зазнавати таких страхіть, щоб утверджувати фундаментальне право суспільства на отримання інформації».

 

The Los Angeles Times розцінила скоєне як перше вбивство журналістів «у відносно спокійній гавані» – мексиканській столиці, відколи в останні роки країну охопило насильство й уряд веде битву проти наркокартелів.

 

За свідченням газети, Ярсе нещодавно очолила відділ зв’язків із громадськістю редакції Contralinea. АП повідомило з посиланням на речника часопису, що останнім часом вона не писала статей і не розробляла провідних проектів. Переслідувань через свою професійну діяльність зазнавали інші журналісти видання.

 

З посиланням на друзів загиблих The Los Angeles Times повідомила, що вони давно товаришували та були однолітками (обидві мали по 48 років. – ТК). Востаннє їх бачили минулої середи, коли вони разом пили ввечері каву у кав’ярні поблизу ділового району Мехіко.

 

Розкручування спіралі насильства в Мексиці призвело до того, що Сполучені Штати надали минулого тижня політичний притулок мексиканському журналісту, який залишив країну. Колишній оператор мережі Televisa Алехандро Ернандес Пачеко, якого разом з іншими репортерами в липні 2010 року викрали найманці у штаті Дуранґо, вважає, що уряд наразив його на небезпеку, розповсюдивши після звільнення на національному телебаченні його знімок.

 

Торік Ернандес переїхав до прикордонного міста Ель-Пасо, у штаті Техас, і два тижні тому отримав дозвіл на роботу, повідомила газета The El Paso Times. Мексиканський журналіст працює нині на Telemundo. На прес-конференції, що відбулася цього тижня, він заявив, що з сумом залишав Мексику, зате тепер почувається спокійно.

 

Висловлюючи свої почуття після того, як 24 серпня його повідомили про надання права на помешкання, він розповів: «Коли я сказав про це дружині, ми кричали від збудження та радощів довше, ніж годину. Особливо тому, що тепер наші діти в безпеці. Вперше протягом тривалого часу мені було спокійно на душі».

 

Адвокат Ернандеса Карлос Спектор завив в інтерв’ю місцевій газеті: надання йому політичного притулку свідчить, що Сполучені Штати визнають неспроможність мексиканського уряду захистити своїх громадян. Його теперішній клієнт – уже другий мексиканський журналіст, який отримав притулок у Сполучених Штатах.

 

У вересні 2010 року США надали притулок Хосе Луїсу Аґірре – редактору цифрового видання La Polaka. Як повідомив The Knight Center for Journalism in the Americas, нині також розглядається прохання про надання політичного притулку колишньому диктору Radio Cañón Рікардо Чавесу.

 

 

P.S. Минулого тижня у мексиканському штаті Сіналоа було вбито диктора Radio Formula та редактора онлайн-газети A-Discusión Умберто Мільяна Саласара.

 

Згідно з даними міжнародних організацій, з 2000 року в Мексиці загинули 80 журналістів, серед них – 6 жінок.

 

Відколи наприкінці 2006 року федеральний уряд розпочав наступ проти наркокартелів жертвою розв’язаного ними у відповідь терору стали 50 тисяч мексиканців.

 

 

Джерело Міжнародний інститут преси (IPI)

Автори Стівен М. Елліс і Маріела Ойєр Ґерреро

Переклад Аркадія СИДОРУКА

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду