Єгипет: кляп для Al-Jazeera та інших?
Цю заяву було зроблено після рейду, здійсненого проти єгипетської філії катарської телемережі Al-Jazeera. У ній взяли участь агенти служби безпеки, представники міністерства культури та агенції державного мовлення. Після перевірки документів вони реквізували устаткування мобільного мовлення. Техніка Ахмуда аль-Банну доправили до найближчої поліційної дільниці.
Операцію з перевірки ліцензії було розпочато через дві доби після того, як відбувся погром посольства Ізраїлю в Каїрі. Заворушення, показані в телепрограмі Al-Jazeera, спричинило критику дій єгипетського уряду, особливо пасивності служб безпеки.
Акцію проти Al-Jazeera здійснено в рамках оголошеної раніше операції з перевірки ліцензій 16 супутникових телемереж.
За офіційними повідомленнями, телемережа впродовж останніх чотирьох місяців не мала ліцензії на мовлення. Заявку на її продовження було подано в березні нібито без необхідних документів.
AL-Jazeera продовжує, однак, мовлення на тих самих супутникових частотах Nilesat, що й раніше, однак за сигналами, які надходять не з каїрської студії, а зі штаб-квартири в Катарі, повідомляє єгипетська офіційна інформагенція MENA.
«Репортери без кордонів» нагадують, що наприкінці січня цього року, у розпал повстання проти старого режиму, міністр інформації Єгипту закрив каїрську студію Al-Jazeera. Наступного дня п’ятьох журналістів тимчасово арештували, а їхні камери та устаткування для запису конфіскували. До цього Al-Jazeera транслювала події, пов’язані з народною революцією, цілодобово.
Щоб уникнути цензури, катарська телемережа звернулася у той час до єгипетських блогерів надсилати інформацію, знімки та відео-кадри з мобільних телефонів безпосередньо їй.
Під час теперішніх подій, повідомляють «Репортери без кордонів», міністр інформації в уряді вищої ради збройних сил Єгипту тимчасово заморозив надання ліцензій мережам супутникового телебачення, не оголосивши терміну заборони. Він звинуватив їх «у порушенні дисципліни» і заявив, що звернеться до відповідного відомства, аби воно «вжило правничих заходів проти супутникових телевізійних станцій, що ставлять під загрозу стабільність і безпеку».
Натомість суддя Мустафа Хассан Абдулла не дозволив журналістам і представникам громадськості бути присутнім на процесі над колишніми урядовцями, які у лютому віддавали наказ погоничам верблюдів стріляти в учасників руху протесту. Перед цим інший суддя Ахмед Рефаат заборонив журналістам висвітлювати останнє судове слухання у справі Хосні Мубарака.
RSF засудили дії єгипетської влади, спрямовані на те, щоб «заткнути рота» медіа, і звернулися до неї із закликом скасувати рішення, ухвалені в останні дні, гарантувати, щоб через півроку після падіння старого режиму свобода преси стала реальністю.
За матеріалами RSF