У Камбоджі британському журналісту винесли вирок за дифамацію

У Камбоджі британському журналісту винесли вирок за дифамацію

00:00,
30 Липня 2014
805

У Камбоджі британському журналісту винесли вирок за дифамацію

00:00,
30 Липня 2014
805
У Камбоджі британському журналісту винесли вирок за дифамацію
У Камбоджі британському журналісту винесли вирок за дифамацію
Муніципальний столичний суд Пномпеня визнав британського журналіста і блогера Руперта Вінчестера (Rupert Winchester) винним у дифамації. «Репортери без кордонів» (RSF) розцінюють це як тривожний прецедент, особливо після того, як стався витік інформації стосовно законопроекту про кіберзлочинність.

У країні, де правляча Народна партія Камбоджі (CPP) контролює аудіовізуальні медіа  та друковану пресу, інтернет – єдиний простір свободи інформації та слова для незалежних журналістів та блогерів.

«Та чи довго це триватиме?» – запитує організація, розцінюючи справу британського журналіста як нову загрозу свободі інформації й слова онлайн.

У червні 2013 року Руперт Вінчестер, який постійно живе в Камбоджі, опублікував у своєму блозі статтю про необхідність захисту архітектурної спадщини.

Як негативний приклад, він навів загрозу зникнення унікальної вілли колоніального періоду, виставленої на продаж за $14 млн. на умові, що покупець згоджується спорудити на її місці нову багатоповерхову будівлю.

Директор азійського відділення рекламної фірми CityStar та її власник Етьєн Шенев’є (Etienne Chenevier) заперечував, що він має намір знести віллу. Спочатку французький бізнесмен погрожував  журналісту у разі публікації статті на цю тему, а потім подав проти нього судовий позов за дифамацію.

Пномпенський суд оштрафував  журналіста на 8 млн. рієлів (приблизно $2 тис.) і зобов'язав його сплатити 100 мілн. рієлів ($25 тис.) як відшкодування збитків Етьєну Шенев’є.

«Нас жахає це рішення. Воно сумно нагадує про те, що камбоджійське правосуддя не надає жодного значення свободі інформації, - заявив завідувач Азійсько-Тихоокеанського бюро «Репортерів» Бенжамін Ісмаїл (Benjamin Ismaïl). – Щоб засудити журналіста, знову непропорційно було використано кримінальний кодекс, хоча чинний закон про пресу не передбачає кримінальної відповідальності за наклеп».

Віце-президент закордонного прес-клубу Камбоджі (OPCC) Себастьян Странжо (Sebastian Strangio) в інтерв’ю «Репортерам» розцінив це судове рішення як «страхітливий прецедент» для свободи слова в Камбоджі, особливо стосовно поглядів, які висловлюються у персональних блогах та у соціальних медіа. Він відзначив недосконалість камбоджійського законодавства стосовно дифамації, однак висловив сподівання, що апеляційний суд скасує вирок.

Вирок Руперту Вінчестеру, наголошують «Репортери без кордонів», особливо непокоїть зв’язку з тим, що у квітні цього року лондонська неурядова організація Article 19 викрила камбоджійський законопроект стосовно кіберзлочинів.

Одна з його статей визначає, який контент на сайтах буде відстежуватися і підлягати цензурі як такий, що «завдає шкоди суверенітету й територіальній цілісності Королівству Камбоджа». За це передбачається покарання від одного до трьох років тюремного ув’язнення і штраф від 2 млн. до 6 млн. рієлів (від 366 до приблизно €1100).

За Індексом свободи преси RSF Камбоджа посіла 2014 року 144 місце серед 180 країн світу.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Руперт Вінчестер, khmertimeskh.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду