Турецька журналістка померла після виходу з тюрми

00:00,
19 Жовтня 2011
1040

Турецька журналістка померла після виходу з тюрми

00:00,
19 Жовтня 2011
1040
Турецька журналістка померла після виходу з тюрми
Турецька журналістка, перекладач та активіст руху за права людини  Сьюзан Зенгін померла після дворічного тюремного ув’язнення, повідомляє Міжнародний інститут преси (IPI).

Сьюзан Зенгін (Suzan Zengin) утримували за гратами попри хронічні проблеми зі здоров’ям, і вийшовши з тюрми, журналістка не витримала хірургічної операції.

Зенгін зарештували  у серпні 2009 року, коли вона працювала у виданні Worker Farmer Journal та  видавництві  Unmut  у Стамбулі. Під час досудового ув’язнення журналістці не було пред’явлено жодного звинувачення.

Однак наступного року Зенгін звинуватили у зв’язках з Турецькою робітничо-селянською визвольною армією (збройне крило підпільної Турецької марксистсько-ленінської компартії) - що погрожувало їй тюремним ув’язненням терміном до 15 років.

В очікуванні призначеного на листопад судового процесу журналістку не звільнили. На останньому судовому слуханні Зенгін заявила, що невиновна та не має жодного зв’язку з підсудними, які фігурують разом з нею у звинуваченні.

Міністерство юстиції Туреччини влітку цього року визнало, що в тюрмах країни утримуються 63 журналісти. Виконавчий директор IPI Елісон Бетел Маккензі (Alison Bethel McKenzie) охарактеризувала смерть Сузан Зенґін як «трагічну та безглузду». Крім того, Маккензі закликала турецький уряд звільнити журналістів, які наразі перебувають у тюрмі - зокрема, відзначеного нагородою IPI  «Герой світової преси» журналіста Недіма Шенера (Nedim Şener).

Джерело IPI

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
IPI
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду