Македонія – під вогнем критики

00:00,
29 Листопада 2011
1337

Македонія – під вогнем критики

00:00,
29 Листопада 2011
1337
Македонія – під вогнем критики
Македонський уряд повинен скасувати кримінальну відповідальність за дифамацію і через реформи цивільного кодексу захистити свободу слова.

Це один із головних висновків заяви представницької міжнародної місії партнерства в балканську країну, вміщеної на сайті віденського Міжнародного інституту преси (IPI).

Місія висловила глибоку стурбованість станом свободи слова і медіа в Республіці Македонія.

До мінусів віднесено відсутність плюралізму в засобах масової інформації й те, що структурам медіавласності бракує прозорості та звітності. Всупереч міжнародним і європейським стандартам, законодавство, особливо з питань оподаткування, застосовувалося вибірково щодо незалежних ЗМІ.

Подібно до цього, вважає міжнародна журналістська місія, нинішня люстрація підриває демократичний розвиток Республіки Македонія через його вибіркове застосування щодо працівників ЗМІ та представників громадянського суспільства.

Тривогу викликає досудове ув’язнення з грудня 2010 року менеджерів медіакомпаній, що суперечить міжнародним та європейським стандартам прав людини.

У заяві привертається увага до того, що урядова частка є другим за обсягом джерелом прибутків від реклами. Це несправедливо деформує ринок ЗМІ, ставить у невигідне становище медіа, які критикують уряд.

Місія звернулася до македонської влади із закликом витрачати громадські фонди на рекламу прозоро і звітувати про це суспільству. Вона закликала також урядовців і політиків не використовувати свого становища для переслідування журналістів.

Міжнародна журналістська місія підтримала створення нової урядової групи для вирішення проблем у сфері медіа. Водночас вона вважає, що це не може замінити масштабних реформ нормативно-правової бази ЗМІ, саморегулювання та професійної солідарності.

До складу місії партнерства, яка 17–18 листопада відвідала столицю Республіки Македонії Скоп’є, входили такі міжнародні організації, як Freedom House, «Індекс цензури» (Index on Censorship), Міжнародний інститут преси (ІРІ), Глобальний форум із розвитку медіа (Global Forum for Media Development), Інститут розмаїття медіа (Media Diversity Institute), Медіапрограма «Відкрите суспільство» (Open Society Media Program), Медіаорганізація Південної та Східної Європи (South East Europe Media Organisation), Мережа з професіоналізації медіа Південної та Східної Європи (South East European Network for Professionalization of Media).

Джерело: ІРІ

Переклад: Аркадій Сидорук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Innovations in Newspapers
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду