Азербайджанcька влада видворила двох французьких тележурналістів
Азербайджанcька влада видворила двох французьких тележурналістів
Інцидент трапився в день початку головування Азербайджану у Комітеті міністрів Ради Європи, а також через два дні після завершення офіційного візиту президента Франції Франсуа Олланда.
Агенти служби безпеки конфіскували у журналіста Лорана Рішара (Laurent Richard) та оператора Еммануеля Баха (Emmanuel Bach) усе обладнання та картки пам’яті із відео.
«Вони не хотіли повертатися без знятих відеоматеріалів. Однак їх примусово посадили у літак і відрядили до Франції із порожніми руками», — повідомив Бенуа Брінгер.
Французькі тележурналісти прибули до Баку напередодні офіційного візиту в Азербайджан президента Франсуа Олланда, розповів він BBC. Окрім того, що вони висвітлювали цю подію, вони готували матеріали про стан прав людини в Азербайджані й затрималися на два дні.
«Якщо у такий спосіб перешкоджають доведення до відома громадськості того, що відбувається, це само собою показує, яке становище у країні з правами людини та свободою преси, - наголосив Брінгер азербайджанській службі Радіо Свобода. - Це згубно впливає на імідж країни».
Азербайджанська влада, відзначає «Кавказский узел», не коментувала інцидент з французькими тележурналістами.
Натомість в коментарі «Репортерам без кордонів» (RSF) головний редактор проекту Premieres Lignes, в якому працювали видворені журналісти, заявив: «Те, що в Азербайджані переслідують місцевих журналістів було відомо. Однак там взялися вже й за закордонних репортерів, акредитованих при офіційній делегації президента Французької Республіки. Про ці акти цензури необхідно говорити. Це єдиний спосіб захисти тих, хто на місці викриває замахи на права людини та демократію».
Сайт «Кавказский узел» нагадує, що це не перший випадок свавілля щодо закордонних журналістів. 1 травня з Баку було видворено кореспондентку французького телеканалу I-Télé Єлену Волошину. Вона прибула в Азербайджан, щоб підготувати матеріал про відому азербайджанську правозахисницю, директорку Інституту миру й демократії (Institute of Peace and Democracy) Лейлу Юнус (Leyla Yunus), яку заарештували й допитували у генпрокуратурі.