У Бразилії загинув популярний репортер-розслідувач
Резонансний злочин, згідно з інформацією військової поліції, було вчинено у понеділок пізнього вечора. Озброєний пістолетом незнайомець підійшов до нього і вистрілив впритул шість разів поспіль. Чотири кулі влучили журналістові в потилицю. Бойовик вибіг на вулицю, де на нього чекав співучасник-мотоцикліст. Обоє швидко зникли.
Десіу Са загинув, залишивши вагітну дружину та 8-річного сина.
На місці злочину знайдено пістолет 40 калібру – тип зброї, що належить винятково до арсеналу охоронців порядку. Поліція вважає, що вбивство – справа рук професійних кілерів, які ретельно вистежували жертву.
Начальник поліції штату заявив: «Холоднокровна розправа, місце, де її було вчинено, та докази, які ми збираємо, вказують на те, що це було замовне вбивство». Для розслідування створено спеціальну групу.
Десіу Са працював політичним репортером газети O Estado do Maranhão, а також кореспондентом наймасовішого в країні видання A Folha de S.Paulo. Та, передусім, він був відомий як автор популярного блоґу, в якому викривав місцеву корупцію й організовану злочинність. Як свідчать колеги та родичі, він нажив чимало ворогів, і йому постійно погрожували.
Національна газетна асоціація (Associação Nacional de Jornais) заявила: «Причиною вбивства Десіу Са стало мужнє висвітлення ним замовних злочинів». Вона наголосила на небезпечності того, що замахи на життя журналістів лишаються безкарними.
У доповіді, оприлюдненій за день до загибелі Десіу Са, Міжамериканське товариство преси (Sociedade Interamericana de Imprensa) відзначило, що в останні півроку у Бразилії зафіксовано 27 злочинів проти медіа – убивств, замахів на життя та насильницьких акцій проти репортерів.
Це вбивство було вчинено буквально через декілька днів після того, як наймані бойовики жорстоко розправилися над офіцером поліції, що розслідував у штаті Мату Гроссу ду Сул (Mato Grosso do Sul) загибель репортера Паулу Рокару (Paulo Rocaro).
Згідно з даними IPI, 2001 року в Бразилії було вбито 5 журналістів. Жоден злочин не розкрито.
За індексом безкарності Комітету захисту журналістів (CPJ) Бразилія посідає 11 місце в світі.