Мартін Шульц: у Європарламенті відбувається відкрита дискусія щодо ACTA

00:00,
28 Квітня 2012
1334

Мартін Шульц: у Європарламенті відбувається відкрита дискусія щодо ACTA

00:00,
28 Квітня 2012
1334
Мартін Шульц: у Європарламенті відбувається відкрита дискусія щодо ACTA
У чаті з користувачами Facebook президент Європарламенту Мартін Шульц поділився власною точкою зору на ACTA, повідомляє Представництво ЄС  в Україні.

Мартін Шульц (Martin Schulz) вважає, що «вкрай важливим є вільний доступ до будь-якої інформації, зокрема використання продуктів культурної сфери», однак «проект угоди ACTA, напевно, недостатньо чітко визначає необхідний баланс, який гарантуватиме цей вільний доступ і водночас не шкодитиме правам інтелектуальної власності».

Європа, на думку Шульца, потребує забалансованої угоди, яка боротиметься проти підробленої продукції, але одночасно захищатиме свободу.

«Неможливе суспільство, яке було би повністю вільним від права інтелектуальної власності. Ми завжди матимемо знаходити рівновагу між правом на свободу та правом інтелектуальної власності», − вважає він.

При цьому президент Європарламенту визнає, що, відповідно до Договору про ЄС, Європарламент може лише моніторити міжнародні переговори про ACTA, але не має змоги брати в ній участь.

Водночас Парламент матиме можливість прийняти чи відхилити угоду у липні, коли в ЄП відбудеться голосування щодо цього документу.

«Новий договір про ЄС дає Парламенту право моніторити процес переговорів. Саме це ми і робимо зараз, і саме тому всі переговори зараз прозорі», − заявив Шульц.

Дебати у Європарламенті були «абсолютно відкритими» протягом всього часу, стверджує Шульц.

Крім того, доповідач Європарламенту щодо ACTA Девід Мартін рекомендував відхилити угоду, хоча дискусія у Парламенті «продовжується і нині», додає президент Європарламенту.

Масові протести проти ACTA у ЄС були «знаком того, що в Європі існує політична публічна сфера», вважає Шульц.

Відповідаючи на питання, чи є ACTA спробою нав’язати Європі американське бачення захисту прав інтелектуальної власності, Шульц відповів, що «так не вважає». Але навіть якщо лобісти ACTA намагалися це зробити, «вони не досягли своєї мети, адже європейська транснаціональна демократія працює добре».

Він нагадав, що «ACTA є не лише угодою про приватний простір в інтернеті», а й також угодою про «боротьбу проти підробленої продукції, а це стосується і промисловості, і споживачів − наприклад, у медичній сфері».

Насамкінець Шульц запевнив, що має намір «пізніше поспілкуватися у чаті з користувачами Facebook на інші теми, непов’язані з ACTA».

ACTA (Торгівельна угода про боротьбу проти підробленої продукції) є міжнародною угодою, яку ЄС та 22 його країни підписали у січні 2012 року. Угода націлена на боротьбу проти підробленої продукції, а один із її аспектів стосується порушення права інтелектуальної власності в інтернеті.

На думку критиків угоди, у ній містяться ризики істотного обмеження свободи користувачів інтернету та втручання в їхній приватний простір. Зокрема, мітинги проти ухвалення ACTA відбулися у Польщі, громадські протесту торкнулися також інших європейських країн.

У ЄС угода набуде чинності тільки після ратифікації у Європарламенті.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Мартін Шульц (Martin Schulz) / EP
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду