Законодавчі збори Каліфорнії прийняли резолюцію щодо Всесвітнього дня свободи преси

00:00,
3 Травня 2012
1074

Законодавчі збори Каліфорнії прийняли резолюцію щодо Всесвітнього дня свободи преси

00:00,
3 Травня 2012
1074
Законодавчі збори Каліфорнії прийняли резолюцію щодо Всесвітнього дня свободи преси
Законодавчі збори Каліфорнії ухвалили цього тижня резолюцію, визнавши 3 травня Всесвітнім днем свободи  преси. Слідом за нижньою палатою (Асамблеєю) «за» проголосував Сенат, і резолюція набула чинності, повідомляє California  Legislative Information. 

У документі висловлюється подяка усім журналістам світу за їхню важливу роль «у сприянні підзвітності урядів і в зміцненні громадянського суспільства», а також повага до журналістів, які попри  численні особисті погрози їхній безпеці лишаються вірними своїй професії. У резолюції згадується про  репортерів, які загинули, виконуючи свій професійний обов’язок.

Законодавчі збори Каліфорнії засудили  будь-які дії, спрямовані проти вільної преси та підтвердили її важливість у цьому штаті та у США загалом.

Резолюція містить заклик до законодавчих органів усіх штатів наслідувати такий приклад, визнавши важливість вільної преси для Сполучених Штатів і для всього світу.

Як повідомляє віденський Міжнародний інститут преси (IPI),  після голосування у залі Сенату відбулася прес-конференція. Сенатор-демократ Джо Сімітіан (Joe Simitian), який активно  співпрацював з цією медіаорганізацією і представляв проект резолюції  в законодавчому органі, вручив копію документу членам прес-клубу Сакраменто –  адміністративного центру Каліфорнії.

Сімітіан відзначив особливу  важливість визнання Всесвітнього дня свободи преси у зв’язку з тим, що цього року загинуло вже 43 репортери. 



Виступаючи від імені IPI, Ентоні Міллз (Anthony Mills) наголосив на тому, що найбільша проблема для медіа – безкарність за вбивства журналістів.

Ветеран американської тележурналістики, ведучий CNN Джим Кленсі  (Jim Clancy) заявив: «Репортери безпосередньо перебувають під вогнем.  Вони − на прицілі у таких країнах як Нігерія, Сирія, Ємен, Бахрейн. Вони потрапляють в біду і в колишніх радянських республіках − хоча про це рідко згадують».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ООН
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду