Комітет захисту журналістів закликає звільнити ув’язнених в Середній Азії репортерів

00:00,
16 Травня 2012
1289

Комітет захисту журналістів закликає звільнити ув’язнених в Середній Азії репортерів

00:00,
16 Травня 2012
1289
Комітет захисту журналістів закликає звільнити ув’язнених в Середній Азії репортерів
Світові лідери повинні визнати центральноазіатські режими відповідальними за загрозу свободі слова, яка виникає в цих державах через ув’язнення критично налаштованих щодо влади журналістів.

Про це заявив дослідник CPJ, об’єктом уваги якого є євразійський регіон, Музаффар Сулейманов (Muzaffar Suleymanov) Американській комісії з безпеки та співробітництва у Європі (U.S. Commission on Security and Cooperation in Europe) на брифінгу у вівторок, 15 травня, доповідаючи про ситуацію щодо політув’язнених у Середній Азії, повідомляється в блозі Комітету захисту журналістів (CPJ).

Виступаючи з доповіддю перед агентством, також відомим як Американська Хельсінська Комісія (U.S. Helsinki Commission), Сулейманов поставив на перший план ситуацію з журналістами, ув’язненими в Узбекистані та Киргизстані.

Серед репортерів, котрі відбувають призначений владою термін у тюрмах Узбекистану – Мухаммад Бекджанов (Muhammad Bekjanov) та Юсуф Разимурадов (Yusuf Ruzimuradov) з опозиційної газети Erk.

«Ці репортери перебували за гратами довше, аніж будь-який журналіст у світі», – відзначає CPJ.

Журналісти були ув’язнені у 1999-му за сфабрикованими справами, у яких вони звинувачувалися в антидержавній діяльності.

Бекджанову влада призначила новий п’ятирічний термін ув’язнення – за декілька днів до дати його очікуваного звільнення.

Незалежний журналіст Саліджон Абдурахманов (Salidzhon Abdurakhmanov) потрапив до в’язниці в 2008-му, і перебував там протягом 10 років, доки узбецькі урядовці не звільнили його – проте не за власним бажанням, а у вигляді акту демонстрації Євросоюзу дотримання у країні прав людини.

Репортер з Ташкенту Ділмурод Сайід (Dilmurod Saiid) був засуджений до 12 років ув’язнення у 2009-му, незважаючи на те, що свідки заявили суду  – давати свідчення їх змусили силою.

В Киргистані перебуває у тюрмі Азимйон Аскаров (Azimjon Askarov), засуджений владою в 2010-му році до пожиттєвого ув’язнення.

Розслідувальницькі матеріали Аскарова щодо сфабрикованих судових справ, тортур, згвалтувань та вбивств поклали кінець кар’єрі декількох регіональних судових звинувачувачів та працівників поліції.

Поліція та урядовці у відповідь на журналістську діяльність Аскарова тривалий час погрожували йому, зауважується в доповіді.

Резюмуючи, Музаффар Сулейманов звернув увагу Комісії на підтримку Бараком Обамою Міжнародного дня свободи преси, закликаючи сприяти звільненню центральноазійських репортерів.

З текстом доповіді Музаффара Сулейманова можна ознайомитися тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Erkan’s Field Diary
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду