У Гондурасі знайшли тіло викраденого журналіста

00:00,
17 Травня 2012
1301

У Гондурасі знайшли тіло викраденого журналіста

00:00,
17 Травня 2012
1301
У Гондурасі знайшли тіло викраденого журналіста
Операція зі звільнення Альфредо Вільяторо – популярного ведучого ранкової програми новин і координатора національної радіостанції HRN, за якою пильно стежила країна, обернулася невдачею. 

Тіло журналіста, з двома вогнепальними ранами, переодягнене у зношену  форму поліцейського спецназу, знайдено у столиці Гондурасу Тегусігальпі, повідомив у середу з посиланням на міністерство безпеки сайт Honduras News – Daily News about Honduras.

Альфредо Вільяторо (Alfredo Villatoro) знайшли із зав’язаними очима, обличчя журналіста було накрито червоною хусткою. Особистість загиблого остаточно встановлено через відбитки пальців, підтвердила поліція.

Трагічна новина надійшла за декілька годин після того, як президент Порфіріо Лобо (Porfirio Lobo) оголосив на прес-конференції, що Вільяторо живий. При цьому він посилався на відеодокази, надіслані викрадачами родині.

Невдовзі голова держави зізнався, що його заява грунтувалася на застарілій  інформації. Водночас Лобо спростував припущення, що його коментарі відіграли роль у смерті Вільяторо. «Я ніколи не робив нічого, що могло б зашкодити йому», – сказав президент.

Порфіріо Лобо запропонував грошову винагороду  за достовірну інформацію про кіллерів журналіста. Президент заявив, що влада намагається пролити світло на вбивство Альфредо Вільяторо, і що будь-які дані, котрі зможуть розшукати вбивць, мають надзвичайну цінність.

Відбулося спеціальне надзвичайне засідання ради безпеки та оборони країни. Речник національної поліції Ектор Іван Мехія (Héctor Ivan Mejía) заявив, що мотиви злочину поки що остаточно не визначені і розслідування триває.

Президент Колегії журналістів Гондурасу (El Colegio de Periodistas de Honduras) Хуан Рамон Майрена  (Juan Ramón Mairena) закликав уряд виконати свій  обов’язок. «Цей злочин не може лишитися безкарним», – заявив він.

Лишається незрозумілим, якою мірою була залучена до акції з порятунку Альфредо його родина. Дружина журналіста зверталася до викрадачів із закликом звільнити її чоловіка до Дня матері. La Tribuna з посиланням на неназвані джерела в поліції повідомляла, що злочинці пропонували родині звільнити Вільяторо, ймовірно, за викуп. Газета також стверджує, що його рідні офіційно не зверталися до поліції, оскільки боялися поставити під загрозу життя Альфредо.

За версією поліції, журналіста 9 травня викрала «група молодих бандитів», коли він йшов на роботу.  

Наступного дня президент Лобо публічно закликав викрадачів «звільнити репортера цілим і неушкодженим». Однак цей заклик не знайшов відгуку.

Невеличкий Гондурас, разом з Мексикою та Колумбією – одна з найнебезпечніших  для журналістів країн у Західній півкулі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Альфредо Вільяторо (Alfredo Villatoro) / Honduras News
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду