Блокування Пакистаном Twitter було короткочасним
Це сталося після того, як упродовж восьми годин сайт було заблоковано за розміщення на ньому «богохульних» матеріалів.
Заборона набула чинності невдовзі після того, як міністр внутрішніх справ Пакистану Рехман Малік (Rehman Malik) заявив, що пакистанська влада не має наміру блокувати Тwitter.
Причину заборони чітко пояснено не було, відзначає BBC.
Катарська телемережа Al Jazeera уточнює: Twitter був заблокований, бо відмовився вилучити «образливі для ісламу» матеріали. Йдеться про те, що сервіс мікроблогів заохочував конкурс карикатур Facebook на пророка Мухаммеда. Тим часом числена кількість мусульман вважають, що зображувати його, навіть у позитивному контексті – неприпустиме блюзнірство.
У 2010 році, нагадує BBC, Пакистан «через конкурс малюнків пророка Мухаммеда», вміщений у Facebook, заблокував доступ до близько 1000 сайтів.
Торік у Пакистані також без попередження було заблоковано тисячі сайтів. Серед них – порнографічні ресурси й ті, що вважаються «антидержавними».
З листопада 2011 року до березня 2012-го після програми, яку пакистанська влада розцінила як «небажану», було вилучено з ефіру канал світових новин BBC.
Багато хто в Пакистані стурбований питанням порушення свободи слова. Однак не менше і тих, хто підтримувє запровадження обмежень медіа та інтернету – свідчить кореспондент BBC в Ісламабаді.