У Пакистані вчинено жорстоку розправу над журналістом
За день до цього, як сповістили родичі загиблого, журналіста викрали неподалік власного будинку.
Медексперти державної лікарні засвідчили: Раззак Гул (Razzaq Gul), отримав 15 куль в голову й груди і миттєво помер. На його тілі також виявлено сліди тортур.
Як заявили колеги й родичі, до викрадення журналісту ніхто не погрожував. Поліція розшукує нападників і намагається визначити мотиви вбивства.
Спілка журналістів Белуджистану (Balochistan Union of Journalists) та Рада прес-клубу Белуджистану (Council of All Balochistan Press Club) критично засудили злочин, було оголошено 3-денний траур.
У відповідь на ескалацію насильства та безкарності місцеві репортери та активісти Комісії з прав людини Пакистану (Human Rights Commission of Pakistan) зібралися з метою висловити протест проти вбивства Гула та бездіяльності державних органів щодо покарання злочинців. Мітинг організували Спілка журналістів Белуджистану і місцевий прес-клуб, повідомила Пакистанська фундація преси (Pakistan Press Foundation).
«У той час як насильство та залякування журналістів досягло тривожного рівня в усьому Пакистану, у провінції Белуджистан практично неможливо працювати незалежним репортером. Вже давно прийшов час, щоб уряд збагнув серйозність ситуації й створив незалежний судовий механізм контролю за розслідуваннями викрадень, убивств і залякувань журналістів. До відповідальності мають бути притягнуті окремі особи та організації, винні у скоєнні злочинів», – заявив генеральний секретар інформаційного агентства Pakistam Press International (PPI) Оваїс Аслам Алі (Owais Aslam Ali).
За даними Спілки журналістів Белуджистану, упродовж останніх трьох років у цьому неспокійному реґіоні вбито 17 репортерів.
«Жоден з цих злочинів не було розслідувано належним чином», – йдеться у заяві спілки.
Загалом, згідно з мартирологом IPI, з 2000 року у Пакистані загинули, принаймні, 54 журналісти. Найрезонанснішим випадком було викрадення та жорстока страта ісламістами завідувача південно-азійського бюро Wall Street Journal Деніела Перла (Daniel Pearl).
За цей злочин британського громадянина пакистанського походження Ахмеда Омара Саїда Шейха засудили до смертної кари й повісили.
«Та в усіх інших випадках торжествує безкарність», – відзначає Міжнародний інститут преси (IPI).
У 2010 та 2011 роках Комітет захисту журналістів (CPJ) визнав Пакистан найнебезпечнішою в світі країною для репортерів.