Мати ув’язненого в’єтнамського блогера вчинила акт самоспалення
Мати ув’язненого в’єтнамського блогера вчинила акт самоспалення
RSF розцінила смерть 64-річної Лієнг як «акт відчаю» – мати переживала за долю доньки-дисидентки у переддень судового процесу над нею. Крім того, декілька днів тому родина опинилися під загрозою виселення та конфіскації будинку.
«Репортери без кордонів» висловили «глибокий смуток та обурення цією трагедією, якої можна було б уникнути, якби влада не виявляла таку впертість».
«Смерть Ліенг – це трагедія, яка зачіпає усіх дисидентів В'єтнаму», – наголошується у повідомленні RSF.
«Репортери без кордонів» закликали владу негайно повідомити ув’язнену Та Фонг Тан про смерть матері та надати їй можливість бути присутньою на похороні.
Міжнародна медіаорганізація вимагає негайно звільнити дисидентку та двох її колег-блогерів – Фан Тхань Хай (Phan Thanh Hai) і Нгуєн Ван Хай (Nguyen Van Hai).
Усі троє належать до забороненного владою Free Journalists Club / Клубу незалежних журналістів, і мають постати 7 серпня перед судом у Хошиміні.
Процес планується провести за зачиненими дверима, без присутності обвинувачених і міжнародних спостерігачів, відзначає RSF. Підсудним загрожують 20-річні терміни тюремного ув’язнення за звинуваченням в антиурядовій пропаганді згідно зі статтею 88 Кримінального кодексу.
«В останні місяці в’єтнамський уряд вдався до ще більш жорстоких репресій проти дисидентів, ведучи проти них наклепницькі кампанії. Нині утиски обернулися родинними втратами. Нещодавно ми зафіксували нові випадки стеження, арештів та фізичних нападів на блогерів. Необхідно, щоб міжнародна спільнота негайно й рішуче нагадала В’єтнаму про необхідність виконання ним зобов’язань щодо дотримання прав людини та принципів свободи слова», – резюмують «Репортери без кордонів».
В’єтнам фігурує у списку «Ворогів інтернету» RSF та посідає третє місце у світі після Китаю й Ірану як країна з найбільшою кількістю ув’язнених блогерів та інтернет-дисидентів. За даними RSF, нині за гратами за вільне висловлювання поглядів в інтернеті у В’єтнамі перебувають принаймні 18 громадянських журналістів.