Джуліан Ассанж спровокував дипломатичний конфлікт між Великобританією та Еквадором

00:00,
16 Серпня 2012
1484

Джуліан Ассанж спровокував дипломатичний конфлікт між Великобританією та Еквадором

00:00,
16 Серпня 2012
1484
Джуліан Ассанж спровокував дипломатичний конфлікт між Великобританією та Еквадором
Великобританія не хоче випускати Ассанжа з країни – назріває можливість позбавлення посольства Еквадору статусу дипломатичної недоторканості, однак поки що цього не відбулося.

Джуліан Ассанж знайшов притулок у посольстві Еквадору в Лондоні 19 червня. До таких заходів засновник WikiLeaks вдався, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де він відповідатиме на питання щодо можливої причетності до сексуальних домагань.

Як писала британська Guardian, у вівторок, 14 серпня, президент Еквадору Рафаель Корреа (Rafael Correa) оголосив про те, що озвучить своє рішення щодо надання Ассанжу політичного притулку в країні вже на цьому тижні.

Тоді ж Корреа розповів державному телебаченню, що для ухвалення відповідального та обгрунтованого рішення потрібно вивчити широкий спектр матеріалів з міжнародного права, а також документів, де зафіксовано юридичні претензії до Ассанжа. Президент зауважив, що планує отримати останні доповіді щодо справи Ассанжа вже у середу.

Прихильники Ассанжа переконані у тому, що у США йому таємно висунуто звинувачення. Тож Еквадор, зокрема, занепокоєний тим, що Ассанж може зіткнутися із ризиком екстрадиції до США – де на нього може чекати смертна кара.

У середу, 15 серпня, міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патіньйо (Ricardo Patiño) оголосив, що отримав від офіційної Великобританії «письмову загрозу про можливу атаку на посольство Еквадору» у випадку, якщо Ассанжа не видадуть британській владі для арешту. 

Патіно також додав, що рішення щодо надання політичного притулку президент країни оголосить у четвер.

Тим часом поблизу посольства Еквадору почали  збиратися поліцейські зі Скотленд-Ярду та прихильники Ассанжа – а перед посольством Великобританії у столиці Еквадору Кіото близько тридцяти осіб влаштували мітинг, під час якого топтали британський прапор і вигукували: «Англія, ти не розумієш, що ти робиш! Ми – суверенна держава!».

За даними The Huffington Post, британський уряд оголосив про своє рішення не випускати Ассанжа з країни – засновника WikiLeasks заплановано заарештувати одразу після того, як він залишить будівлю посольства.

При цьому, одразу ж після виступу міністра закордонних справ представники британського МЗС виступили із заявою, цитуючи законодавство від 1987 року, у відповідності до якого дипломатична установа може бути позбавлена статусу недоторканості, якщо «використовує будівлю посольства не з дипломатичною метою і не у рамках своєї дипломатичної місії».

Однак поки що британські урядовці офіційно не оголосили про те, що посольство Еквадору позбавляється права дипломатичної недоторканості – тобто, поки що Ассанжа заарештувати не можуть.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
DW
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду