В Афганістані під час президентської виборчої кампанії від теракту постраждали журналісти
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Афганістані під час президентської виборчої кампанії від теракту постраждали журналісти
За свідченням іранського журналіста, його загиблий афганський колега брав активну участь у виборчій кампанії Абдулли Абдулли (Abdullah Abdullah) – одного з двох кандидатів у президенти, який вийшов у другий тур. Решад Ахмаді загинув на місці перед готелем «Аріана», де відбувся передвиборчий мітинг.
«Вибух авто був настільки потужним, що мене кинуло на машину Абдулли, - сказав Саїді «Репортерам без кордонів». – Я вдарився головою й отримав ушкодження, однак оговтався».
Начальник кримінального відділу кабульської поліції Саїд Гуль Ага Хашемі (Sayed Gul Agha Hashemi) заявив Agence France-Presse, що терористи вчинили подвійний напад. Спочатку вибухнуло авто, а слідом за ним – міна. Щонайменше 6 людей загинуло і понад 20 було поранено.
«Вороги демократії й свободи інформації Талібан і пов’язані з «Аль-Кайдою» озброєні групи хочуть встановити атмосферу терору. Їхня мета - повністю заперечувати законність виборів, - заявив завідувач ірансько-афганським бюро RSF Реза Моїні (Réza Moïni). – Ці напади загрожують праву журналістів інформувати афганський народ».
Питання про те, хто стане новим президентом Афганістану, поки що лишається відкртим. Чинний президент країни Хамід Карзай (Hamid Karzai) не брав участі у виборах, оскільки згідно з конституцією не має право балотуватися на третій термін.
За підсумками першого туру жоден із 11 претендентів не здобув абсолютної переваги. Екс-міністр закордонних справ Абдулла Абдулла отримав 45 відсотків голосів виборців, а його суперник, колишній економіст Світового банку Ашраф Гані (Ashraf Ghani), — понад 31 відсоток. За протеже чинного президента проголосували тільки 11,5 відсотка виборців.
Голосування у другому турі відбудеться 14 червня.
Вперше упродовж сторіччя афганської історії найвища державна посада в охопленій безперервними війнами країні перейде від одної особи до іншої внаслідок загального голосування, а не переворотів чи убивств.
Це відбудеться всупереч спробам Талібану будь що зірвати президентські вибори. У першому турі внаслідок терактів загинули 20 афганців, 43, переважно співробітники силових структур, були поранені. Без жертв не обходиться й другий тур президентських виборів.