Сирійці пропонують обговорити подальшу долю Анхар Кочнєвої з українським урядовцем, «який не брехатиме»

00:00,
18 Грудня 2012
1482

Сирійці пропонують обговорити подальшу долю Анхар Кочнєвої з українським урядовцем, «який не брехатиме»

00:00,
18 Грудня 2012
1482
Сирійці пропонують обговорити подальшу долю Анхар Кочнєвої з українським урядовцем, «який не брехатиме»
Про це повідомляє журналіст Наталя Гуменюк у своєму блозі на «Українській правді», їй вдалося поговорити через Skype із сирійським командиром Абу Джандалем.

Сирійці, які утримують Кочнєву, пропонують українській владі розпочати дієві переговори щодо її подальшої долі – представники України, котрі контактували з ними раніше, довели свою неспроможність вести повноцінні переговори, відзначає Гуменюк.

«Хай з нами зв’яжеться той, хто не брехатиме», – сказав журналістці під час Skype-розмови у вівторок вночі командир Абу Джандаль, командуючий підрозділом, котрий утримує Кочнєву.

«Ми хочемо спілкуватися із людиною, яка серйозно поставиться до переговорів, виступить адвокатом Анхар Кочнєвої, а також буде уповноважена виконувати зобов’язання. Якщо наміри української сторони будуть щирими, все буде добре. Якщо нам брехатимуть – результати будуть негативними. Ми чекаємо, що з нами вийдуть на зв'зок о 15.00 у вівторок, 18 грудня», – цитує Абу Джандаля Наталя Гуменюк.

Вперше сирійці вийшли на Skype-зв’язок з Гуменюк напередодні, стверджуючи, що зателефонували через півгодини після прийняття рішення про страту Кочнєвої – однак наприкінці 1,5-годинної розмови бойовики заявили про згоду відкласти виконання вироку на тиждень.

За словами журналістки, раніше Абу Джаналь говорив їй: «Українська сторона несерйозно ставиться до переговорів. Ця дівчина довго лишалася з нами, бо ніхто не відповідав на наші звернення, коли ми питали, що нам можуть запропонувати, щоб її випустили. Ніхто не відповідав, здавалося ніхто не переймався».

На питання Гуменюк «чому представники Вільної армії Сирії погрожують українцям?» Абу Джаналь пояснив – «війну оголошено проти офіційних представників України, Росії та Ірану, яких ми не випустимо з Сирії. Операція, до якої ми вдаємося, не спрямована на український, російський чи іранських народ, а проти урядів, які співпрацюють з режимом Ассада, котрий виступає проти наших громадян».

Як відзначає Наталя Гуменюк, під час спілкування через перекладача бойовики неодноразово повторювали, що Анхар Кочнєва є «російсько-українським працівником служб, які співпрацюють з режимом Ассада».

Зв’язатися із наближеною до сирійський бойовиків людиною журналістці вдалося через публічний профіль у Facebook. Через декілька днів листування їй пообіцяли, що командир Абу Джаналь зателефонує особисто.

«Всі контакти сирійців, які утримують Кочнєву, я готова передати представникам українського МЗС будь-якої хвилини», – зауважила Гуменюк.

Про викрадення української журналістки, котра працювала із низкою російських ЗМІ, Анхар Кочнєвої повідомила 12 жовтня подруга журналістки Дарія Мітіна. На початку листопада Анхар Кочнєва попросила українських і російських дипломатів виконати вимоги викрадачів. Викрадачі погрожували вбити Кочнєву 13 грудня. За інформацією Дарії Мітіної, вони нібито вимагали  викуп в $50 млн, хоча в повідомленнях самих повстанців ця інформація не фігурувала.

Пізніше у іншому відео Кочнєва промовляє текст, згідно з яким вона працює на спецслужби РФ і прибула до Сирії у січні 2012 року за підробними документами. У вівторок, 11 грудня, Міністерство закордонних України справ зробило офіційну заяву з вимогою негайно звільнити захоплену в Сирії громадянку України Анхар Кочнєву.

Міжнародні організації Article 19, Комітет захисту журналістів (CPJ), Міжнародний інститут преси (IPI) та «Репортери без кордонів» оприлюднили 12 грудня спільну заяву на підтримку журналістки, звертаючись до французької, британської, американської влади та Європейського союзу із закликом сприяти звільненню Кочнєвої. У відповідності до міжнародного права, відзначається у заяві, журналісти розглядаються як цивільні особи, і не втрачають цього статусу навіть потрапляючи до зони бойового конфлікту з професійною метою. Якщо журналістів заарештовують, їм потрібно або пред’явити звинувачення та утримувати у адекватних умовах, або звільнити, підкреслювали медіа- та правозахисні організації.

15 грудня із закликом звільнити Анхар Кочнєву виступив Державний департамент США. 17 грудня повідомлялося, що в інтернеті з’явилися погрози сирійських бойовиків стратити Кочнєву.

Детально про цю справу читайте у статті «Викрадення Анхар Кочнєвої з багатьма невідомими».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Известия»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду