Китайські журналісти припинили страйк
У ситуацію особисто втрутилися лідер КПК у провінції Гуандун Ху Чунхуа (Hu Chunhua). Як відзначає Al Jazeera, Чунхуа запропонував колективу Southern Weekly умови, які демонструють «потенційно оптимістичні прогнози» щодо свободи преси у Китаї.
Після діалогу з Чунхуа журналісти погодилися на повернення до роботи, також, у відповідності до угоди, більшість страйкуючих не будуть покарані.
Незадоволення колективу Southern Weekly викликала цензура передноворічної статті: у редакційному зверненні колектив газети закликав до проведення у країні політичних реформ – однак місцевий урядовий департамент заборонив публікувати текст у первісному вигляді. Після цих подій передноворічний номер вийшов із заміненим текстом-пропагандою КПК.
Стаття з першої шпальти Southern Weekley, відзначає The Wall Street Journal, висміювалася у соціальних мережах, проте її все ж таки передрукувати передові китайські сайти, зокрема, Sina, Sohu і Tencent, з припискою, яка свідчила, що адміністрація сайтів не обов’язково розділяє висловлені у статті погляди.
Китайська влада вбачала у страйку «іноземні» імпульси, зауважуючи, що він підтримувався ззовні. У відповідь на реакцію Southern Weekly свій мітинг провели прихильники провладних цінностей, назвавши страйкуючих журналістів «зрадниками».