В Єгипті засудили відомого блоґера та політичного активіста Алаа Абделя Фаттаха
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Єгипті засудили відомого блоґера та політичного активіста Алаа Абделя Фаттаха
У тій же справі заочно засуджені до такого самого терміну 24 інших активістів. Усім їм інкримінували участь у незаконному протесті й заколоті, у блокуванні доріг та нападі на поліцейських, додає катарська телемережа.
Їм, як і Фаттаху, не дозволили бути присутніми на судовому процесі. Замість цього заарештували й доправили до в’язниці, уточнює обставини події The Guardian.
Вироки винесли наступного дня після того, як Human Rights Watch та Amnesty International наполегливо закликали новообраного президента Єгипту Абделя Фаттаха ас-Сісі (Abdel Fattah el-Sisi) зробити критичне становище із правами людини в країні своїм політичним пріоритетом.
В оприлюдненій у вівторок доповіді правозахисні організації характеризують кризу у цій сфері як «найгіршу протягом десятиліть».
«Крім насильства та масових арештів, єгипетська влада наклала широкі обмеження на свободу об’єднань, свободу слова та зібрань, - наголошується у документі. - Це драматично повернуло назад здобутки січневого повстання (проти Хосні Мубарка) 2011 року».
Ухвалений торік закон щодо протестів, на основі якого було влаштовано згаданий судовий процес, надає Міністерству внутрішніх справ Єгипту право забороняти збиратися у публічних місцях більш як 10 особам.
Один із авторів доповіді заявив Al Jazeera: «Якщо Єгипет неспроможний, як це було очевидним протягом останнього року, здійснити розслідування, варте довіри, втрутитися повинна міжнародна спільнота. Раді з прав людини ООН слід визначити можливі варіанти дій аж до проведення міжнародного розслідування».
33-річний Фаттах – видатний єгипетський блоґер, розробник програмного забезпечення і політичний активіст. Разом із дружиною Маналою Хассан (Manal Hassan) він заснував платформи єгипетських мікроблоґів Manalaa та Omraneya. То були перші блоґ-платформи арабською мовою, що не фільтрували розміщення блоґів через їхній контент, і стали знаряддям боротьби з цензурою.
2005 року блоґ Manalaa отримав спеціальну нагороду «Репортерів без кордонів» (RSF) як переможець конкурсу платформ мікроблоґів.
2006 року Фаттаха вперше арештували за участь у мирній демонстрації, учасники якої вимагали незалежного правосуддя. Ув’язнення його та інших блоґерів і політичних активістів викликало у світі рух солідарності. Тоді було засновано блоґ «Звільнити Алаа!» (Free Alaa!). Фаттах вирвався на волю після 45-денного ув’язнення. Режими мінялися, а він незмінно потрапляв за тюремні ґрати.
За участь у політичній боротьбі та активність у соціальних медіа Фаттах визнаний символом єгипетської революції 2011 року, що повалила авторитарний режим Хосні Мубарака.