Турецький суд скасував досудове ув’язнення групи курдських журналістів
Турецький суд скасував досудове ув’язнення групи курдських журналістів
Серед звільнених – голова правління курдського агентства новин Dicle Зугал Текінер ( Zuhal Tekiner), репортери цього агентства Джагдас Каплан (Çağdaş Kaplan) та Ісмаїл Їлдиз (Ismail Yıldız), редактор новин прокурдської щоденної газети Özgür Gundem Зія Чічерджі (Ziya Çiçekci). У списку звільнених – Йомер Чіфтчі (Ömer Çiftçi), власник вже неіснуючого прокурдського часопису Özgür Halk ve Demokratik Modernite.
З грудня 2011 року журналісти перебували під арештом через звинувачення у співпраці із забороненими організаціями – Спілкою громад Курдистану (Union of Communities in Kurdistan) та Робітничою партією Курдистану (Kurdistan Workers Party).
Про причини несподіваного рішення стамбульського суду ЗМІ не повідомляють.
Однак відзначається той факт, що міжнародні правозахисні та медіаорганізації наполегливо вимагали від Туреччини відмовитися від методів судочинства, які застосовують у цій країні, зокрема – від тривалого досудового ув’язнення.
Заступник виконавчого директора Комітету захисту журналістів Роберт Магоні (Robert Mahoney) розцінив рішення стамбульського суду як «перший крок на шляху до припинення практики утримання журналістів у слідчих ізоляторах».
При цьому, підкреслює медіаорганізація, звинувачення з курдських журналістів не знято, їм заборонено залишати Туреччину, а в квітні, як очікується, судовий процес буде продовжено. Якщо журналістів у результаті судового процесу буде визнано винним, вони опиняться за гратами – вже згідно з остаточним вироком.
У звіті Комітету захисту журналістів за 2012 рік Туреччина фігурує як країна із найбільшою кількістю ув’язнених журналістів.