У Бангладеш радикальні ісламістські групи атакували журналістів

00:00,
26 Лютого 2013
1150

У Бангладеш радикальні ісламістські групи атакували журналістів

00:00,
26 Лютого 2013
1150
У Бангладеш радикальні ісламістські групи атакували журналістів
Щонайменше 18 репортерів зазнали поранень під час заворушень, спровокованих ісламістами по всій країні, повідомляє з посиланням на місцеві джерела Міжнародний інститут преси (IPI).

Заворушення стали відповіддю на рішення трибуналу з військових злочинів засудити ватажка ісламістської партії Jamaat-e-Islami Абдулу Куадера Моллу (Abdul Quader Mollah) до пожиттєвого ув’язнення. Активну роль у кампанії з вимогою заборонити ісламістську партію Jamaat-e-Islami, а також винести смертні учасникам військових злочинів під час війни 1971 року за незалежність від Пакистану, відігравали журналісти та блогери.

Минулої п’ятниці розбурханий натовп мусульман у місті Дакка вступав у сутички з поліцією, вимагаючи покарати репортерів і блогерів за осквернення ісламу та пророка Мухаммеда. Спровоковані ісламістами заворушення супроводжувалися актами вандалізму біля мечетей і прес-клубів.

У місті Сілхет демонстранти напали на репортерів, поранивши принаймні трьох з них. У портовому Чіттаґонґу на південному сході країни прихильники ісламістів атакували журналістів і пограбували місцевий прес-клуб.

Після суботнього затишшя у неділю ісламісти провели загальний страйк. У відповідь поліція застосувала гумові кулі та сльозогінний газ, деякі з демонстрантів використовували саморобні бомби.

15 лютого представники радикальної ісламістської групи зарубали мачете тридцятирічного архітектора Ахмеда Раджіба Хайдера (Ahmed Rajib Haider). Хайдер вів блог Somewhereinblog.net, в якому жорстко критикував ісламський фундаменталізм.  

IPI веде поіменний список журналістів, котрі постраждали від нападів радикально налаштованих релегійних груп. Це – репортер GTV Масудур Рахман (Masudur Rahman), оператор Нурул Іслам (Nurul Islam) (Abdullah Tuhin), репортер Maasranga Television Абдулла Тухін (Abdullah Tuhin), фотокореспондент Amar Desh  Ахмед Міру (Ahmed Miru), репортер Ekattar TVАріфуззаман (Arifuzzaman), репортер Daily Sangbad Саїд Баблу (Sayeed Bablu), репортер Амінул Іслам Буян (Aminul Islam Bhuiyan), репортери  ATN Bangla TV  Амадер Атаніті (Amader Arthaniti) та Західуззаман Тухін (Zahiduzzaman Tuhin), репортер Daily Janakantha Шейх Мамунур Рашід (Sheikh Mamunur Rashid). Всім журналістам надають медичну допомогу столичній лікарні країни.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Andrew Biraj, Reuters.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду