Суд забов’язав таджицьку газету заплатити $10,5 тис. за наклеп на сина урядовця
Суд забов’язав таджицьку газету заплатити $10,5 тис. за наклеп на сина урядовця
Ініціатором поданого у січні поточного року позову став Рустам Хукумов, син начальника Таджицької державної залізниці Амонулло Хукумова. Позов стосувався опублікованої «Имруз News» у жовтні минулого року статті, в якій вказувалося на сумнівні причини звільнення позивача з російської в’язниці. У матеріалі також стверджувалося, що справа Хукумова призвела свого часу до напруженості у дипломатичних відносинах між Таджикистаном і Росією.
В інтерв’ю Asia Plus головний редактор тижневика Назірі Нусрат (Naziri Nusrat) назвав судове рішення упередженим, відзначивши, що суд із самого початку розглядав справу у односторонньому порядку і був на боці інтересів Хукумова. Нусрат також заявив, що видання оскаржуватиме вердикт суду, звернувшись до апеляційних установ вже 4 березня.
Журналісти його видання, наголосив редактор, не ображали Хукумова і відповідають за наведені у публікації факти.
За словами Нусрата, юристи його видання зверталися до суду з проханням провести мовну експертизу дискусійної статті, а також вимагали від російської прокуратури офіційного пояснення причин звільнення Рустама Хукумова з в’язниці. Обидва звернення були відхилені.
«Ми стурбовані тим, що судовий процес проти «Имруз News» був закритим, і рішення про відшкодування моральних збитків може негативно вплинути на місцеві медіа», – відзначив науковий співробітник європейської та центральноазійської програми Комітету захисту журналістів Музаффар Сулейманов (Muzaffar Suleymanov).
Хоча торік Таджикистан декриміналізував дифамацію, державні чиновники, за даними комітету, продовжують подавати позови проти ЗМІ, звинувачуючи останні у наклепі.
Рустама Хукумова, який має подвійне російсько-таджицьке громадянство, і ще трьох таджицьких громадян у 2008 році затримали співробітники російського відомства із боротьби з незаконним обігом наркотиків. У вересні 2010-го Хукумову в РФ винесли вирок – 9 років і 6 місяців тюремного ув’язнення.
Суд визнав його організатором злочинного угруповання, котре займалося незаконним ввезенням залізницею наркотиків до Росії.
В опублікованій Imruz News статті повідомлялося, що Хукумова звільнили з російської тюрми в обмін на двох звільнених з таджицької в’язниці російських пілотів, яких звинувачували у контрабанді авіаційної техніки. Однак Душанбе і Москва категорично спростовували припущення про ведення подібних переговорів.