Серед іракських журналістів з’явилися перші жертви заколоту терористів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Серед іракських журналістів з’явилися перші жертви заколоту терористів
Це сталося на тлі ескалації зіткнень між урядом та його союзниками і заколотниками з терористичної організації «Ісламська держава в Іраку і Леванті» (ISIS).
Телеканал Al Ahad інформував, що його оператора Халіда Алі (Halid Ali) убили, а кореспондента Моатаза Джаміля (Moataz Jamil) поранили.
Про обставини убивства Алі та поранення його колеги надійшли суперечливі звістки. За однією версією, він був вражений снарядом, випущеним з міномета, за іншою – до репортерів під’їхали бойовики і стріляли в них з автоматичної зброї.
Al Ahad, який вважають пов’язаним з шиїтським воєнізованим угрупуванням «Ліга праведників» (League of the Righteous), не повідомив подробиці інциденту. Телеканал не відповів також на електронні запити КЗЖ.
Загалом, як зазначає організація, не зрозуміло, хто винен в убивстві журналістів і чи саме їх брали на приціл. Деякі користувачі Twitter стверджують, що з цієї звістки раділи терористи. Отже, за злочин відповідальні «леви ісламістської держави». Однак ці твердження неможливо перевірити за незалежними джерелами.
Через посилення військового протистояння та зростання небезпеки для журналістів події важко з’ясовувати на місці.
Комітет захисту журналістів привертає увагу до того, що минулого тижня іракський уряд блокував сайти, зокрема, Facebook, Twitter and YouTube. Це пояснюється як спроба запобігти поширенню терористами-заколотниками меседжів під час їхнього просування до Багдаду. В останні дні Twitter також відключав доступ до аккаунтів, що є офіційними рупорами ISIS.
«Закриття цілих платформ в електронному просторі – це неадекватна відповідь на теперішнє становище з безпекою в Іраку, - заявив координатор КЗЖ з питань захисту прав журналістів у сфері цифрових технологій Джоффрі Кінг (Geoffrey King). – Така цензура справить серйозний, далекосяжний ефект на поширення інформації, що заслуговує на увагу, в Іраку, а також у зовнішньому світі».
Координатор КЗЖ з питань Близького Сходу та Північної Африки Шеріф Мансур (Sherif Mansour) закликав усі сторони конфлікту докласти зусиль, щоб захистити журналістів і надати їм можливість виконувати необхідну для суспільства роботу.