Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У М’янмі озброєні буддійські ченці полюють на журналістів
Журналісти, котрі співпрацюють з місцевими та закордонними новинними агентствами, надсилаючи новини про масові заколоти, зіткнулися з озброєними угрупованнями, деякі з яких очолюють буддійські ченці.
Radio Free Asia повідомляє, що озброєні буддійські ченці погрожували групі з дев’яти журналістів, серед яких був кореспондент радіостанції. Журналісти фотографували ченців, коли ті руйнували мечеть.
Ченці приставили ніж до горла кореспондента, забрали й знищили карти пам’яті цифрової камери у двох фоторепортерів. Зрештою ті знайшли притулок у сусідньому буддійському монастирі, звідки їх евакуювала поліція.
Представники телекомпанії The Democratic Voice of Burma також повідомили, що заколотники погрожували одному з її кореспондентів мечем і вилучили запис із його камери.
Associated Press повідомило, що буддійський чернець, прикривши обличчя, приставив кинджал до горла репортера інформагентства і вимагав, щоб той передав віддав карту пам’яті із відеокамери, обійшлося тим, що журналіст віддав карту.
За даними Комітету захисту журналістів, повідомлень про репортерів загиблих або важко поранених внаслідок насильства поки що не надходило. Однак деякі журналісти, злякавшись того, що влада не в змозі гарантувати їхню безпеку, вирішили залишити неспокійний реґіон, відзначає тижневик The Irrawaddy.
Зіткнення між буддистами та мусульманами вибухнули у місті Мейхтіла 20 березня. Щонайменше 40 осіб загинуло, десятки поранено. За даними Associated Press, зіткнення поширилися на інші міста у центральній частині країни.
Президент М’янми Тейн Сейн (Tein Sein) запровадив надзвичайний стан, надавши військовим виняткові повноваження.
У 2012 році під час міжконфесійних заколотів у штаті Рахін, було вбито 180, нагадують «Репортери без кордонів». Урядовці стверджували, що полум’я конфлікту розпалювало «безвідповідальне» висвітлення новин з використанням расистського лексикону та неоднозначних знімків.