В Ірані блогерів засудили до позбавлення волі як «ворожих кіберактивістів»

00:00,
20 Червня 2014
1101

В Ірані блогерів засудили до позбавлення волі як «ворожих кіберактивістів»

00:00,
20 Червня 2014
1101
В Ірані блогерів засудили до позбавлення волі як «ворожих кіберактивістів»
В Ірані групі блогерів винесли вирок за шпигунство та роботу в закордонних медіа. Загалом їх засудили до 36 років ув’язнення. Окремо кожен отримав від півтора до 11 років позбавлення волі. Про це повідомляє mashable.com із посиланням на джерело, близьке до засуджених.

Вперше ця новина з’явилася у місцевому виданні Sardabir News. В цьому матеріалі не згадуються імена. Наводиться цитата сторони обвинувачення, в якій сказано, що 11 людей засуджено за «кіберактивність» та «виробництво контенту для опозиційних медіа». Згадано, що «дехто із них» потрапив до в’язниці. Прокурор також додав, що даякі з цих осіб мали стосунок до BBC Persian.

На думку виконавчого директора The Iran Human Rights Documentation Center (IHRDC) Гіссу Ніа (Gissou Nia), засудили блогерів видання про технологічні гаджети Narenji.

Восьмеро блогерів Narenji, разом з іншими кіберактивістами, заарештували торік у грудні. Їх звинуватили в роботі, що шкодить національній безпеці країни та зв’язках із «ворожими медіа».

Згодом державне іранське телебачення показало арештованих блогерів, обернених обличчям до стіни та в наручниках. Голова суду в місті Керман Алі Таваколі назвав їх «бандою ворожих кіберактивістів», звинувативши в намаганні «м’яко скинути іранський режим».

Al Jazeera називала Narenji популярним в Ірані блогом, що публікував огляди додатків на Android та iPhone і, аби не наражатися на неприємності, не торкався політики.

Щодо BBC Persian, то редакція заявляє, що навіть не має персоналу в Ірані.

Троє блогерів згодом були звільнені, а п’ятеро залишилися під арештом. Це Алісгар Гонарманд (Aliasghar Honarmand), засновник Narenji та власник компанії Paat Shargh Govashir, що ним володіє; Аббас Вагеді (Abbas Vahedі), редактор Narenji; Госейн Нозарі (Hossein Nozari), директор Paat Shargh Govashir; Реза Нозарі (Reza Nozari), блогер Nardebaan, дочірній веб-сайт of Narenji; Егсан Пакнеяд (Ehsan Paknejad), блогер Narenji.

За даними анонімного джерела Mashable, блогери отримали такі вироки: Гонарманд – 11 років, Вагеді – 2,5; Госейн Нозарі – 7; Реза Нозарі – півтора роки ув'язнення та 3 роки випробувального терміну; Пакнеяд – 5 років. Інші шість осіб, імена яких поки невідомі, отримали півтора роки ув’язнення та 3 роки випробування.

Зараз сайт Narenji заблокований,а Twitter-аккаунт не оновлюється з грудня.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Скріншот сайту Narenji, web.archive.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду